Górnik zagra z Wisłą o siódme miejsce

Piłkarze Górnika Zabrze w czwartek podejmą krakowską Wisłę w meczu ekstraklasy. "Chcemy się w tym spotkaniu przybliżyć do siódmego miejsca w tabeli i mam nadzieję, że nam się to uda" - powiedział pomocnik Górnika Mariusz Przybylski.
Zabrzanie zajmują ósmą lokatę, mają do Wisły cztery punkty straty, do rozegrania zostały dwie kolejki. Pojedynek z krakowianami będzie szczególny dla trenerów Górnika Adama Nawałki i Bogdana Zająca. Obaj w przeszłości bronili barw "Białej Gwiazdy".
"Z Wisłą zdobyłem wszystko, co było możliwe. M.in. dwa razy mistrzostwo Polski. Zabrakło tylko awansu do Ligi Mistrzów. Ten mecz wywołuje dodatkową adrenalinę. W czwartek powalczymy z wciąż jeszcze aktualnymi mistrzami Polski o trzy punkty" - zapewnił Bogdan Zając.
Asystent Adama Nawałki oglądał derbowy mecz dwóch krakowskich drużyn, w którym Wisła pokonała Cracovię 1:0. Jego zdaniem wiślacy po zawirowaniach na ławce trenerskiej i kontuzjach wrócili dobrej dyspozycji.
W zespole Górnika zabraknie na pewno w czwartek kontuzjowanego stopera Oleksandra Szeweluchina, który na razie trenuje indywidualnie oraz Aleksandra Kwieka. Powodem nieobecności 29-letniego pomocnika tym razem jest lekki uraz (Kwiek nie grał w ostatnim meczu [3:0 z Podbeskidziem] z powodu żółtych kartek). - Szeweluchin już wszedł w trening indywidualny, zaczął trenować z drużyną, ale na dziś nie jest jeszcze brany pod uwagę przy ustalaniu składu meczowego - wyjaśnia Bogdan Zając, drugi trener Górnika.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]