Pazdan odchodzi do Jagiellonii

Michał Pazdan od nowego sezonu będzie grał w Jagiellonii Białystok.
To już przesądzone - Górnik traci piłkarza, który w rundzie wiosennej zakładał na ramię opaskę kapitana i był jednym z najważniejszych ogniw zabrzańskiej drużyny. Michał Pazdan w najbliższym czasie podpisze kontrakt z Jagiellonią Białystok, gdzie jego przełożonym będzie Tomasz Hajto, z którym jeszcze kilka lat temu grał na boisku w klubie z Roosevelta. 

Pięć lat i wystarczy
Pazdan żegnał się z kolegami w środę, kiedy właściciel klubu, czyli gmina Zabrze, zorganizował imprezę kończącą sezon. - Od pewnego czasu jestem "po słowie" z Jagiellonią i w niej będę grał w nowym sezonie. Górnik złożył mi ofertę nowego kontraktu. Lata tutaj spędzone są najlepszym okresem mojej kariery. Grałem we wspaniałym klubie, który ma piękną historię i fantastycznych kibiców, ale po pięciu latach chciałem zmiany - mówi Pazdan, wiosną grający przede wszystkim jako defensywny pomocnik. - Oferta "Jagi" poza tą, którą złożył Górnik, była najbardziej konkretna. Nie interesowały się mną kluby zagraniczne. W tym wypadku jednak nie chodzi o pieniądze. Po prostu chcę spróbować czegoś nowego. Może do Górnika jeszcze kiedyś wrócę... - kończy Pazdan. Jego odejście to jeden z niewielu "pewników" dotyczących letniej przerwy w Zabrzu.

Rozbieżności
Pożegnalne spotkanie zdominowały jednak... spekulacje. Wciąż nie wiadomo, czy Adam Nawałka będzie w nowym sezonie trenerem klubu z Roosevelta. - Rozmawiamy i jestem dobrej myśli - powiedziała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, wielka zwolenniczka pozostania trenera w Zabrzu na kolejne dwa sezony. Nieoficjalnie wiadomo, że podczas rozmów o konkretach rozbieżności stron były jednak spore. Górnik chce oszczędzać. Szczególnie jesienią "grozi" mu gra poza Zabrzem - odpowiednie dokumenty w Komisji Odwoławczej d.s. Licencji zostały złożone w środę - co wiąże się z kosztami i brakiem zysku z biletów. Nowy stadion będzie oddany w kwietniu przyszłego roku, więc wypada ciąć koszty. Spore koszty, bo utrzymanie obecnej drużyny to w skali roku około 24 miliony złotych, a tyle Górnik dziś nie ma. Z drugiej strony są argumenty trenera, który w końcu chce mieć komfort pracy, wiążący się choćby z terminowymi wypłatami, a przede wszystkim z utrzymaniem stanu osobowego zespołu. W środę trener nie szczędził pochwał pod adresem prezydent Zabrza. - Nie byłoby ósmego miejsca, tych emocji i tej imprezy, gdyby nie Pani Prezydent Zabrza. Nasze podziękowania składane są na ręce Pani. A dobre wyniki sportowe osiągane są dzięki ciężkiej pracy piłkarzy - zauważył trener Nawałka, który odniósł się także do swoich podopiecznych. - Mam bardzo duży szacunek dla nich. Uważam, że jest jeszcze bardzo duży margines do poprawy. Nie możemy poprzestać na tym ósmym miejscu, to ósme miejsce to dopiero uwertura - zaznaczył opiekun zabrzańskiej drużyny. Czy to oznacza, że podjął już decyzję?

Rosja czy Francja?
Niezwykle ciepłe słowa padły z ust prezydent Zabrza. - To bardzo ważny wieczór i bardzo się cieszę, że jestem z wami - rozpoczęła swoje wystąpienie Małgorzata Mańka-Szulik. - To, że będziemy się bawić w tak doskonałych nastrojach, ciesząc się ze zdobytego ósmego miejsca, w to wcześniej chyba nikt by nie uwierzył. Ogromne brawa dla zawodników, ale gdyby nie mistrz Adam Nawałka, na pewno nie byłoby tego ósmego miejsca. Dziękuję za te emocje, chociaż wiele razy serce w gardle się plasowało... Dziękuję także panu prezesowi Arturowi Jankowskiemu. Nasze działania nie byłyby jednak skuteczne, gdyby nie poparcie radnych. Tak jak pomagamy oświacie czy służbie zdrowia, tak również pomagamy naszemu kochanemu Górnikowi Zabrze - zgrabnie kończyła swoje wystąpienie prezydent Zabrza, która wspomniała także o Prezes Kompanii Węglowej. Joanna Strzelec-Łobodzińska nie mogła pojawić się na imprezie, ale w Górniku wszyscy liczą na blisko 4 miliony, które na kolejny sezon ma przekazać kompania. Radni z kolei w poniedziałek przegłosowali dotację w wysokości 4 milionów na klub.
Na razie strony zgodziły się, że latem klub będzie mogło opuścić najwyżej dwóch piłkarzy. Czy Pazdan, któremu skończył się kontrakt jest w tej grupie? Przypomnijmy, że na tej samej zasadzie do Cracovii odchodzi Adam Marciniak. Jakby nie patrzeć już odejście tej dwójki to osłabienie zespołu, a przecież na tym raczej nie koniec. W gronie graczy odchodzących raczej nie będzie Michała Bembna, który ma grać w Zabrzu jeszcze przez rok. Dziś najbardziej gorące nazwisko to Prejuce Nakoulma, kuszony przez kluby z Rosji i Francji. Z naszych informacji wynika, że mało prawdopodobna jest jego przeprowadzka do Niemiec. Sam Nakoulma też skłania się ku Francji - Burkina Faso to kraj francuskojęzyczny - choć pewnie w Rosji mógłby zarobić więcej. "Prezesem" był zainteresowany Hamburger SV, ale ostatecznie zakontraktował Artjoma Rudniewa. Decyzja w sprawie trenera powinna zapaść w ciągu dziesięciu najbliższych dni.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online