Olkowski coraz droższy dla Wisły

Kolejne podejście Wisły Kraków do Pawła Olkowskiego. Jesienią Wisła oferowała za definitywny transfer Olkowskiego 1,3 miliona złotych. Teraz będzie musiała zapłacić więcej.
Wiemy, że Górnik Zabrze chciałby dostać za swojego zawodnika minimum 1,5 miliona złotych. Z Wisłą jednak Ślązacy na razie o finansach nie rozmawiali. Choćby z tego względu, że najpierw działacze muszą przekonać trenera Adama Nawałkę do pomysłu sprzedaży piłkarza.

Jeśli szkoleniowiec zostanie, na pewno nie zgodzi się na odejście gracza, który w ciągu roku zrobił ogromne postępy. Jesień miał przeciętną, ale w zimowym rankingu szkoleniowca na najlepszego piłkarza średnia nota Olkowskiego była wyższa od Prejuce Nakoulmy, Michała Pazdana czy Arkadiusza Milika.

Najistotniejsze w przypadku Olkowskiego jest to, że z powodzeniem może występować na prawej pomocy i na prawej obronie. Pod koniec sezonu zastępował w defensywie Michała Bembna.

Wiosną Olkowskim zainteresował się Lech Poznań. Górnik nawet wstępnie zaakceptował propozycję Kolejorza. Jednak zawodnik nie chciał słyszeć o przenosinach. Powiedział, że czas na transferowe rozważania przyjdzie po sezonie, ale nie pali się do odejścia z Górnika.

Przy Roosevelta mówią, że gorącym orędownikiem przenosin Olkowskiego na Reymonta jest trener Michał Probierz. Pilnie szuka on wzmocnień dla rozbitej kontuzjami i słabej w poprzednim sezonie wiślackiej defensywy. W niektórych meczach na prawej obronie grał pomocnik Tomas Jirsak.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online