Górnik chce zarabiać na transferach

Górnik Zabrze szuka pieniędzy i chce sprzedać trzech zawodników. Zysk z transferów miałby wynosić około 6-7 milionów złotych.
Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrza, które jest większościowym udziałowcem spółki Górnik, już ogłosiła, że drużyna rozpocznie przygotowania do nowego sezonu ze starym trenerem. Jednak Adam Nawałka wyjechał na urlop, a podpisu pod nową umową jeszcze nie złożył. Prezes klubu mówi, że może to nastąpić dopiero w pierwszej połowie czerwca.
Bez względu na los szkoleniowca, Górnik będzie oszczędzał. Klub musi wytransferować przynajmniej dwóch, a najlepiej trzech zawodników. Byłoby idealnie, gdyby zysk z transferów sięgnął około 6–7 milionów, bo to pozwoliłoby pozbyć się znaczącej części długu. Z drugiej strony zabrzanie chcą wdrażać program tańszych zamienników. Miejsce sprzedanych mają zająć piłkarze z niskimi kontraktami. Klub szuka ich głównie na terenie Górnego Śląska. Chodzi o obniżenie kosztów utrzymania zespołu. Był nawet pomysł, żeby kadrę uzupełnić graczami wracającymi z wypożyczeń. Wiemy jednak, że Nawałka nie zgadza się na takie rozwiązanie. Jego zdaniem obniżyłoby to znacząco poziom sportowy drużyny.
Generalnie do momentu zbudowania nowego stadionu Górnik zamierza zaciskać pasa. Dopiero potem mają ruszyć inwestycje.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online