Górnik nie planuje wyprzedaży

Gdyby zabrzanie mieli sprzedać wszystkich piłkarzy, o których pytają inne kluby, jesienią nie bardzo byłoby komu wyjść na boisko.
Tylko dwóch piłkarzy w letnim "okienku" transferowym planuje sprzedać zabrzański Górnik, nie licząc zawodników, którzy już odeszli z Roosevelta. Czy na tym się skończy? Niewykluczone, że lista graczy opuszczających Zabrze będzie jednak dłuższa. Przypomnijmy, że Adam Marciniak jest już graczem Cracovii, a Michał Pazdan wczoraj podpisał trzyletnią umowę z Jagiellonią Białystok, jednak na tych zawodnikach zabrzanie nie zarobili nawet złotówki. Chodziło o dwa transfery gotówkowe. - Na razie nic się nie zmienia. Zakładamy, że przy bardzo dobrych ofertach finansowych będą mogli odejść Łukasz Skorupski i Prejuce Nakoulma - mówi prezes Górnika, Artur Jankowski. - Takie ustalenia zapadły po rozmowach z trenerem i właścicielem klubu.
Na konkrety przyjdzie czas najwcześniej za kilka tygodni, ale na brak pytań o swoich zawodników Górnik nie narzeka. Najwięcej dotyczy Skorupskiego. Pojawiają się z Anglii, Niemiec oraz Włoch. Francuzi i Rosjanie interesują się Nakoulmą. Na tym jednak nie koniec. - Gdybyśmy chcieli sprzedać wszystkich zawodników, o których pytają inni, to nie bardzo jesienią miałby kto grać. Taka wyprzedaż oczywiście nie wchodzi w rachubę, ale jeżeli będą konkretne propozycje, to spokojnie - już po powrocie trenera z urlopu - siądziemy i zastanowimy się, co dalej - kontynuuje prezes Górnika. Poza wymienioną wcześniej dwójką piłkarzy pojawiają się ciekawe propozycje pod adresem Pawła Olkowskiego, Mariusza Magiery (interesuje się nim Wisła i kluby z Ukrainy) oraz Arkadiusza Milika, oglądanego nawet w meczach kontrolnych Górnika granych po zakończeniu sezonu.
Górnik chciałby na letnich transferach zarobić około 8 milionów złotych, co z innymi źródłami przychodów pozwoliłoby niemal w 100 procentach zabezpieczyć budżet klubu na kolejny sezon. W ostatnich latach ta sztuka nie udała się zabrzanom nigdy, bo też poza ubiegłym rokiem (3 miliony za duet Jeż-Sikorski) praktycznie nie sprzedawali piłkarzy za gotówkę. - Dziś wszystko o czym mówimy to spekulacje, skoro nie ma jeszcze stuprocentowej pewności, czy w nowym sezonie trenerem Górnika będzie Adam Nawałka. Rozstrzygnie się to po jego powrocie z urlopu, czyli mniej więcej za dwa tygodnie. I wtedy dopiero będziemy mogli rozmawiać o konkretach. Choćby takich, jak przyszłość więcej niż dziesięciu piłkarzy, którzy obecnie są wypożyczeni do innych klubów - kończy prezes Jankowski. Dodajmy, że jeden z nich, Michal Gasparik, sięgnął w miniony weekend po wicemistrzostwo Słowacji. Spartak Trnava ustąpił w lidze tylko Żylinie. Gasparik po urlopie powinien pojawić się na treningu Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online