Zieliński nie będzie grał w Górniku

Krótko trwała przygoda Michała Zielińskiego z Górnikiem Zabrze. Wychowanek Concordii Knurów w rundzie wiosennej został na pół roku wypożyczony do Górnika z Korony Kielce. W drugą stronę udał się wtedy Daniel Gołębiewski. Zieliński miał kilka miesięcy, by ewentualnie przekonać zabrzan do wykupienia go z Kielc. Piłkarz ma w kontrakcie wpisaną kwotę odstępnego, wynoszącą nieco ponad 100 tysięcy euro. Dwie bramki, które Zieliński strzelił na wyjeździe Cracovii w najlepszym swoim meczu w barwach Górnika, nie były zdaniem klubu wystarczającym argumentem za wyłożeniem takiej kwoty. To jednak oznacza, że zabrzanie muszą szukać napastnika, bo w kadrze zostaje na dobrą sprawę tylko 18-letni Arkadiusz Milik.
Dobre rundy mają wypożyczeni do I ligowych klubów Mateusz Zachara (Katowice) i szczególnie Tomasz Chałas, który wiosną strzelił dziesięć goli, z tego tylko w ostatnich pięciu meczach sześć, jednak wcześniej trener Adam Nawałka nie widział obu tych zawodników w kadrze Górnika. Obu kończą się wypożyczenia i formalnie 1 lipca powinni wrócić do Zabrza. Górnik będzie chciał transferować ich do innych klubów. Podobnie jak Idana Shrikiego, napastnika wypożyczonego do FC Ashdod, który też do Zabrza raczej nie wróci. Dodajmy, że Górnik czyni starania, by rozwiązać kontrakt z Pawłem Thomikiem, który rok temu trafił do Zabrza z drugiej ligi niemieckiej. Jego kontrakt z klubem obowiązuje jeszcze 1,5 roku.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online