Pierwsze testowanie

Zabrzanie zagrają dziś w Brzesku, a na Roosevelta będą nasłuchiwać wiadomości z Burkina Faso. Wartość Prejuce Nakoulmy rośnie bowiem z każdym strzelonym golem.
Piłkarze "pierwszego" Górnika mają urlopy, ale dziś na boisku w Brzesku pojawi się zespół grający w Młodej Ekstraklasie, prowadzony przez Józefa Dankowskiego. Spotkanie z Okocimskim Brzesko pewnie przeszłoby bez większego echa, gdyby nie to, że zabrzanie będą testować kilku piłkarz z myślą o grze w pierwszej drużynie w nowym sezonie. - Oczywiście jeden mecz o niczym nie przesądzi, ale to pierwsza i doskonała okazja, by zobaczyć, w jakiej są dyspozycji. Zaprosiliśmy kilku piłkarzy na testy, ale też zagra kilku zawodników, którzy są wypożyczeni do innych klubów - mówi Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy Górnika.
Mecz w Brzesku ma uświetnić festyn z okazji awansu Okocimskiego do pierwszej ligi. Na boisku pojawią się więc grający na wypożyczeniach Dawid Gajewski (Energetyk ROW Rybnik), Tomasz Chałas (Olimpia Elbląg), Mateusz Kantor (Kolejarz Stróże), Adrian Świątek i Rafał Pietrzak (obaj Piast Gliwice), Rafał Otwinowski i Mateusz Lebek (obaj Ruch Radzionków) oraz Wojciech Król (Rozwój Katowice). Zaproszenia do udziału w test-meczu otrzymali z najlepsi strzelcy II ligi grupy zachodniej - Rafał Jankowski (Zagłębie Sosnowiec, napastnik), Jarosław Wieczorek (Energetyk ROW Rybnik, pomocnik), a także Tomasz Margol (Stal Rzeszów, pomocnik), Marcin Skrzeszewski (Cracovia, bramkarz), Dawid Kudła i Michał Skorupski. Z kolei w zespole Okocimskiego obserwowany będzie Robert Trznadel, wychowanek Górnika. Skład zabrzańskiego zespołu uzupełnią zawodnicy "młodego" Górnika. W Brzesku zabraknie Sebastiana Leszczaka, Bartosza Kopacza i Mateusza Zachary, którym sztab szkoleniowy zabrzan ma zamiar przyjrzeć się po powrocie z urlopów.
Wydarzeniem weekendu będzie jednak mecz... Burkina Faso z Kongo w ramach eliminacji mistrzostw świata w Brazylii. W sobotę na boisko wybiegnie bowiem Prejuce Nakoulma, który po dwóch golach strzelonych kilka dni temu Beninowi stał się bohaterem miejscowych mediów oraz kibiców spekulujących gdzie trafi "Prezes" tego lata. Nakoulma najpoważniejsze oferty ma z Francji oraz Rosji. Gdyby faktycznie miał trafić za naszą wschodnią granicę, wówczas Górnik spodziewa się zarobić na transferze w okolicach 1,5 miliona euro.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]