Tydzień z podpisem?

Prawdopodobnie w tym tygodniu zapadnie ostateczna decyzja dotycząca przyszłości Adama Nawałki na Roosevelta.
Wiele wskazuje na to, że obecny trener wciąż będzie pracował w Zabrzu. Nawałka skończył urlop i w najbliższych dniach powinien pojawić się w klubie. Wtedy też strony powinny dojść do ostatecznego porozumienia. Nieoficjalnie mówi się, że nowa umowa z trenerem ma obowiązywać przez kolejne dwa sezony. Razem z trenerem mają zostać w klubie wszyscy jego współpracownicy. Od początku był to zresztą jeden z warunków stawianych przez obecnego szkoleniowca.
Za tym, że Nawałka pozostanie trenerem Górnika, przemawia też podany już do publicznej wiadomości plan przygotowań zespołu do nowego sezonu. Górnik ma pojechać aż na trzy zgrupowania. Zacznie w Zakopanem, potem pojedzie do Słowenii, spędzi też kilka dni we Wronkach. Plan jest więc bardzo podobny do tego, który zabrzanie "przerobili" przed rokiem. Wtedy też byli w Tatrach i w Słowenii. W pierwszym okresie Górnik ma zagrać pięć meczów kontrolnych. Piłkarze, którzy 19 czerwca kończą urlopy, przed wyjazdem do Zakopanego zagrają z Górnikiem Wesoła oraz Naprzodem Syrynia. W Tatrach z kolei ich rywalem będą słowacki MFK Rużomberok, Kolejarz Stróże i Termalica Bruk-Bet Nieciecza.
Podpisanie nowej umowy z trenerem to wstęp do kolejnych decyzji personalnych. Z piłkarzy obecnej kadry wciąż niejasna jest przyszłość Michała Bembna, któremu kończy się kontrakt z klubem. Na razie Górnika opuścili Adam Marciniak i Michał Pazdan, ale czas na najistotniejsze decyzje personalne dopiero przyjdzie. Trener w rozmowie z właścicielem klubu, czyli miastem Zabrze, dał "zielone światło" do wytransferowania Prejuce Nakoulmy i Łukasza Skorupskiego. Górnik chce za nich dostać minimum po milion euro. Konkretne oferty dostał też Paweł Olkowski, kuszony przez Wisłę Kraków i Lecha Poznań. Trener był jednak stanowczo przeciwny odejściu tego zawodnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]