Nakoulma na celowniku Parmy

Wysłannicy włoskiej Parmy oglądali Prejuce Nakoulmę w meczu Burkina Faso - Kongo (0:0). Włosi włączyli się do gry o napastnika Górnika Zabrze.
Jeśli jednak chcą go pozyskać, muszą się spieszyć. Wiemy, że Daniel Weber, menedżer piłkarza, był w Moskwie i rozmawiał o transferze z działaczami Spartaka. Wyjazd na Wschód zawodnik traktuje jako ostateczność. – Wolałby Francję lub inny kraj zachodniej Europy - mówi Renata Papurzyńska, narzeczona gracza. 
Generalnie sprawa sprzedaży Nakoulmy nabrała przyspieszenia, po tym, jak zdobył dwie bramki w towarzyskim meczu swojej reprezentacji z Beninem (2:2). Po tym wydarzeniu Rosjanie zaprosili Webera, a skauci kilku klubów (w tym Parmy) zapowiedzieli swój przyjazd na spotkanie eliminacji mistrzostw świata 2014 z Kongiem.
Górnik chce dostać za Nakoulmę minimum 1,5 miliona euro. Tak dużo, bo zabrzanie muszą jeszcze zapłacić Bogdance Łęczna 950 tysięcy złotych za definitywny transfer. Poza tym I-ligowiec może jeszcze liczyć na procent od transakcji. Sam Prejuce ma obiecany ekwiwalent finansowy od sprzedaży. Zawodnik przez rok grał w Zabrzu za połowę kontraktu, który miał w Łęcznej. Za to ma dostać rekompensatę.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]