Górnik w Gliwicach

Nie, zabrzanie nie przeprowadzą się na Okrzei. W pierwszej kolejce nowego sezonu beniaminek z Gliwic zagra u siebie z utytułowanym sąsiadem zza miedzy.
Ekstraklasa SA podała wczoraj dokładny termin rozgrywek ekstraklasy w nowym sezonie. Na pewno fani Piasta Gliwice nie powinni planować urlopów na połowę sierpnia, bowiem już w pierwszej kolejce zagrają najbardziej prestiżowy dla beniaminka mecz. 

Jedno życzenie
Na Okrzei przyjedzie Górnik Zabrze. - Jedynym naszym życzeniem było to, bysmy mijali się z Ruchem Chorzów, ale to oczywista sprawa. Poza tym zdaliśmy się po prostu na to, co zostanie zaproponowane przez organizatora rozgrywek. Spotkanie z Górnikiem? To dobry mecz na otwarcie. Zgadzam się, że to ogromne wyzwanie, ale prędzej czy później i tak ten mecz musielibyśmy rozegrać. Mamy jednak dużo czasu, a na dodatek dysponujemy nowym, przygotowanym na takie imprezy stadionem - mówi Józef Drabicki, prezes Piasta.
Przy układaniu kalendarza najwięcej "główkowania" było właśnie przy śląskich klubach. Ruch też będzie grał na Okrzei, więc starano się nie dublować terminów meczów. Dodajmy, że jak w minionym sezonie, mecze będą grane od piątku do poniedziałku. Gdyby więc zdarzyło się, że Piast i Ruch mają być w kolejce gospodarzem, ich mecze mogą dzielić nawet cztery dni.

Czy zdążą na derby?
Ruch i Górnik trzy pierwsze kolejki zagrają na wyjazdach. W siedzibie spółki twierdza, że to szansa dla obu klubów, by przystosować się do nowych warunków. Górnikowi zależało na tym, by jak najpóźniej zacząć grać w roli gospodarza. Zgodnie z decyzją komisji licencyjnej zabrzanie mają występować w Sosnowcu, jednak dostali czas na dostosowanie obiektu przy Roosevelta do wymogów licencyjnych. Trzy mecze na wyjeździe wydłużają go o kilka tygodni. - To dobry terminarz. Myśleliśmy o rozegraniu większej liczby meczów jesienią w roli gości, ale nie mamy powodów do narzekań. Istotne, by budowa skończyła się w terminie, czyli na początku kwietnia. Wtedy będzie bardzo dobrze... - mówi Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy Górnika. Co ma na myśli? Otóż w kwietniu, zgodnie z umową między inwestorem i wykonawcą - ma zostać oddany do użytku nowy stadion w Zabrzu, mogący pomieścić ponad 25 tysięcy widzów. Jeżeli nie będzie opóźnień, to premierowe mogą być derby z Ruchem, zaplanowane na drugą połowę kwietnia. To z kolei oznacza, że nawet gdyby udało się wiosną 2013 roku oddać do użytku Stadion Śląski, gdzie docelowo ma się przenieść Ruch, derby z Górnikiem w tym sezonie na tym obiekcie się nie odbędą. Zaplanowano je na jesień tego roku, czyli w... Gliwicach.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]