Pół miliona euro rocznie dla Nakoulmy?

Ponad pół miliona euro rocznie może zarobić Prejuce Nakoulma w Tereku Grozny. Menedżer reprezentujący Czeczenów wydzwania do Górnika Zabrze i obiecuje złote góry.
Oczywiście Górnik może liczyć na rekordowy zysk z transferu na poziomie 1,5 miliona euro, a sam zawodnik miałby zarabiać 50 tysięcy euro miesięcznie mógłby też liczyć na blisko 200 tysięcy euro za sam podpis. Problem w tym, że Nakoulma nie chce słyszeć o wyjeździe na Wschód. Kiedy w sobotę usłyszał o ofercie Tereka od swojej narzeczonej Renaty Papurzyńskiej, błyskawicznie odpowiedział, że nie ma mowy o przenosinach do Groznego, bo tam jest zimno i niebezpiecznie, a on ma tylko jedno życie.
Prejuce już dawno zapowiedział, że jego interesuje wyłącznie wyjazd do jednej z lig zachodnich. W rachubę wchodzą Francja (FC Nantes, AC Ajaccio), Niemcy (1. FC Union Berlin), Anglia (Aston Villa) i Włochy (AC Parma). Do Rosji nie chce iść za żadne skarby świata. Nie chce grać nie tylko w Tereku, ale i też w Spartaku Moskwa. Ten ostatni klub również był zainteresowany jego transferem. W razie braku zainteresowania z kierunków, które piłkarz sobie wymarzył, będzie chciał jesień spędzić w Górniku. Można się jednak spodziewać, że kiedy Nakoulma wróci 29 czerwca do Zabrza (obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Burkina Faso), działacze Górnika będą go próbowali nakłonić do zmiany zdania. W końcu taka oferta, jak ta z Groznego, może się już nie pojawić.
Francuskie kluby, które sondowały możliwość angażu napastnika, mogłyby zapłacić od 100 do 200 tysięcy euro. Taka suma absolutnie jednak Ślązaków nie satysfakcjonuje, gdyż za wykupienie Prejuce z Bogdanki Łęczna zapłacą 1,1 miliona złotych. Przelew muszą zrobić do końca czerwca. Dotąd przy Roosevelta liczono, że rozliczenie nastąpi ze środków uzyskanych ze sprzedaży gracza. Wszystko jednak wskazuje na to, że zabrzanie będą musieli wziąć kredyt.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online