Przybylski zostanie w Górniku?

Mariusz Przybylski dostał propozycję podpisania nowego kontraktu z Górnikiem.
Obecny kończy się w grudniu tego roku, co oznacza, że piłkarz po 1 lipca mógłby związać się z nowym klubem. - Jesteśmy z gry i postawy Mariusza bardzo zadowoleni. Chcemy, by wciąż grał w naszym klubie. Jego doświadczenie bardzo się młodej drużynie przyda - mówi Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy Górnika. 
Z naszych informacji wynika, że klub zaproponował Przybylskiemu - piłkarz kończy w tym roku 30 lat - dwuletnią umowę. Przybylski był jednym z pięciu piłkarzy sprowadzonych do Zabrza jeszcze przez Henryka Kasperczaka, zimą 2009 roku, kiedy zabrzanie bronili się przed spadkiem. Dziś już nikt poza nim nie występuje na Roosevelta.
Dla klubu zatrzymanie tego defensywnego pomocnika jest o tyle istotne, że tego lata z Roosevelta odeszło już dwóch piłkarzy występujących na tej pozycji. Adam Marciniak i Michał Pazdan nie podpisali nowych kontraktów z Górnikiem. Pierwszy będzie grał w Cracovii, a drugi w Jagiellonii Białystok. Z kolei Gabriel Nowak kolejny raz leczy poważną kontuzję i nie wiadomo, kiedy będzie mógł wrócić na boisko.
Zabrzanie jeszcze przez tydzień mają urlopy. Za to juniorzy starsi, aktualni wicemistrzowie Polski, szykują się do pierwszego ćwierćfinałowego meczu mistrzostw Polski z Wisłą Kraków. Mecz planowano rozegrać na boisku Sparty Zabrze, jednak ostatecznie odbędzie się on w sobotę o godz. 12:00 na boisku Walki Makoszowy. Młodych piłkarzy Górnika teoretycznie mógłby wspomóc Arkadiusz Milik, który kilka miesięcy temu skończył osiemnaście lat i z powodzeniem mógłby zagrać w ekipie juniorów, na pewno podnosząc jej sportowy poziom. Takiego "transferu" jednak nie będzie. Milik, który przed tygodniem zdał egzamin na... prawo jazdy, ma obecnie urlop i do treningów wróci 19 czerwca. Z pierwszym zespołem Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]