Najlepszy w sezonie

Po wczorajszym meczu młodzi piłkarze z Zabrza są na dobrej drodze do wywalczenia prawa gry o złoto.
Świadkami znakomitego spotkania byli wczoraj ci wszyscy, którzy przybyli na Stadion Narodowy Rugby w Gdyni. Miejscowa Arka podejmowała Górnika Zabrze, w ramach pierwszego meczu półfinału mistrzostw Polski juniorów starszych. Faworytem tej konfrontacji wydawali się gospodarze. W imponującym stylu przeszli przez rozgrywki regionalne, a ich kadrę wzmocniło kilku piłkarzy trenujących z pierwszym zespołem. Zabrzanie jednak się tym nie przejęli. Rozpoczęli odważnie, z impetem i bez kompleksów. Już w pierwszej akcji przed szansą stanął Rafał Kurzawa, ale trafił w obrońcę. Później próbował z wolnego, ale bramkarz Arki był górą. "Górnicy" w końcu dopięli swego. Po wolnym Przemysława Piwowarczyka piłkę głową musnął Kamil Stępień, a akcję przy dalszym słupku znakomicie zamknął Michał Bedronka.
Jednym z bohaterów spotkania był Marcin Michalak, który najwięcej pracy miał przy strzałach najaktywniejszego wśród gdynian, Mateusza Szwocha, ale największym refleksem błysnął w 66. minucie, broniąc "główkę" Fabiana Słowińskiego z bliska. Gospodarze w końcu dopięli swego, kiedy po jednej z centr "główkował" wspomniany Szwoch. - To był chyba nasz najlepszy występ w tym sezonie. Szanujemy remis, tym bardziej, że został osiągnięty na boisku gospodarza turnieju finałowego - powiedział trener Górnika, Kamil Zieleźnik. W czwartek o 11:00 na stadionie Walki Makoszowy jego podopieczni mają zrobić wszystko, by na początku lipca wrócić do Gdyni i zmierzyć się z trzema najlepszymi drużynami w kraju.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]