Oziębała: Oferta z Zabrza była konkretna

- Rano byłem w Zabrzu i podpisałem kontrakt, ale formalnie wciąż jestem zawodnikiem Widzewa - przyznaje Przemysław Oziębała.
» Jest Pan piłkarzem Górnika, czy jeszcze nie?
- Rano byłem w Zabrzu i podpisałem kontrakt, ale formalnie wciąż jestem zawodnikiem Widzewa. Zresztą zaraz po złożeniu podpisu pojechałem na trening do Łodzi. Drogi są coraz lepsze, więc nie zajęło to dużo czasu. 
» Rozwiązanie kontraktu z Widzewem będzie problemem?
- Wierze, że tak uda się to zrobić, by wszystkie strony były zadowolone. Na ten moment przygotowuję się do rundy jesiennej z Widzewem, a w Górniku na pewno pojawię się za pół roku. Zgodnie z przepisami w poniedziałek mogłem podpisać umowę z nowym pracodawcą. Oferta z Zabrza była konkretna. To klub z wielkimi tradycjami, świetnym kibicami, gra fajną piłkę i buduje piękny stadion. Dlatego ten wybór.
» Trzeba będzie zastąpić Prejuce Nakoulmę...
- "Prezesa" znam świetnie z Widzewa. Przesympatyczny człowiek i świetny piłkarz. Kiedy byłem na badaniach w Zabrzu rozmawiałem z trenerem Nawałką. Na pewno jest w Zabrzu klimat do tego, by Górnik grał coraz lepiej. Pochodzę z Żarek, to około 70 km od Zabrza. Zawsze lepiej grać jak najbliżej domu.
» Chyba istotne było też, że akurat Górnikowi trochę pan "zalazł" za skórę.
- Często tak bywa, że jak się komuś strzela gole, to jest się zapamiętanym. W Zabrzu spotkałem też trenera Andrzeja Orzeszka, który prowadził mnie w Sosnowcu.
» Jak pański podpis przyjęto w Łodzi?
- Mogłem związać się z innym klubem, a Widzew wcześniej dał mi zgodę na testy medyczne, więc o żadnym zaskoczeniu nie było mowy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]