Nakoulma do Austrii

Pomocnik Górnika prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia pojedzie do niewielkiej miejscowości w okolicach Innsbrucka.
Ostateczna finalizacja transferu Prejuce Nakoulmy do czeczeńskiego klubu Terek Grozny wydaje się kwestią najbliższego tygodnia.  Z informacji wynika, że "Prezes" być może już 8 lipca pojedzie do Austrii, gdzie w ośrodku treningowym w okolicach Innsbrucka przygotowują się do nowego sezonu piłkarze z Czeczenii.

Raczej nie zagra

Nakoulma ma tam przejść badania medyczne, niezbędne do podpisania kontraktu, którego szczegóły zostały już praktycznie dogadane. Zarówno jeżeli chodzi o indywidualne oczekiwania zawodnika, jak i Górnika Zabrze. Podopieczni Adama Nawałki treningi rozpoczynają jutro o 15.00 i Nakoulma powinien się na nich pojawić. Najpewniej jednak nie zagra już w sobotniej (7 lipca) gierce kontrolnej z Jednością Przyszowice - nikt nie chce kusić losu - co oznacza, że kibice Górnika raczej nie zobaczą już Nakoulmy na boisku w klubowej koszulce. Przypomnijmy, że w czeczeńskim Tereku gra dwóch reprezentantów Polski, Maciej Rybus i Marcin Komorowski, co na pewno ułatwiło Nakoulmie podjęcie decyzji o wyborze kierunku wschodniego.

W tej sytuacji istotne jest dla trenera Adama Nawałki, jak szybko do zespołu dołączy Przemysław Oziębała. Ofensywny skrzydłowy Widzewa kontrakt z Górnikiem podpisał w poniedziałek, jednak obowiązuje od 1 stycznia przyszłego roku. Zabrzanie czekają teraz na jego ewentualne, wcześniejsze rozwiązanie. Klub nie przewiduje tego lata płatnych transferów, więc raczej nie będzie skłonny płacić Widzewowi za wcześniejsze wykupienie Oziębały. Odnotujmy jednak, że kilka dni temu zabrzanie wydali blisko milion złotych na transfer... Nakoulmy, ostatecznie wykupionego z Bogdanki Łęczna.

Była opcja hiszpańska

Także kierunek wschodni, choć jeszcze bez konkretów, jest najbardziej prawdopodobny w wypadku Łukasza Skorupskiego. Zainteresowanie klubów niemieckich, włoskich i angielskich - ich przedstawiciele wiosną często siadali na stadionie w Zabrzu - na ten moment zmalało niemal do zera, co nie znaczy, że temat nie pojawi się za kilka tygodni. Zdecydowana większość lig wznawia rozgrywki dopiero za 1,5 miesiąca, więc czasu na dokonywanie transferów trochę jest. Ponoć pojawił się pomysł wypożyczenia Skorupskiego przez jeden z klubów hiszpańskich, z możliwością wykupienia go za rok, ale taki wariant jest mało realny.

Odnotujmy jedną roszadę personalną, jaka miała miejsce w klubie w ostatnim tygodniu. Otóż rada nadzorcza wybrała Krzysztofa Maja do trzyosobowego zarządu Górnika. Wcześniej były w nim dwie osoby - Artur Jankowski jako prezes i wiceprezes, Krzysztof Grabowski. Pierwszy odpowiada za całokształt, drugi za sprawy finansowe, a Krzysztof Maj za sportowy pion klubu, czyli de facto, będzie robił to, co do tej pory, jako dyrektor wykonawczy Górnika. W tej sytuacji w Górniku nie ma pomysłu zatrudnienia dyrektora sportowego.

Strąk trenuje, Pałasz w odwiedzinach

Na wspomnianym, czwartkowym treningu, powinni być wszyscy piłkarze Górnika. Nie ma jeszcze mowy, bo z zespołem trenował Mariusz Magiera. W pełni sił jest już Arkadiusz Milik, który drugą część urlopu spędził nad Balatonem. W czerwcu, kiedy zabrzanie przez niespełna tydzień trenowali, nie brał udziału w zajęciach z zespołem z powodu kontuzji stawu skokowego. Teraz nie powinno być żadnych przeciwwskazań, by Milik "wszedł" w pełny trening, choć pierwsze dni pokażą, jak nowa reaguje przy strzałach i gwałtownych ruchach.

Na pewno nie wyjdzie na trening z pierwszą drużyną Paweł Strąk, choć od poniedziałku jest ponownie w Zabrzu. Wypożyczenie piłkarza do Zawiszy Bydgoszcz skończyło się z końcem czerwca i póki strony nie rozwiążą kontraktu, Strąk ma trenować na Roosevelta. Jego umowa z Górnikiem jest formalnie ważna jeszcze 1,5 roku.

Wczoraj klub odwiedził Andrzej Pałasz, przed laty doskonały napastnik Górnika i reprezentacji Polski. Pałasz na kilka dni przyjechał z Niemiec do Polski. Spotkał się z działaczami, wyściskał z Józefem Dankowskim, kolegą z boiska i nie krył, że jest pod wrażeniem skali prac na stadionie. Jak obiecał, ma się pojawić na jego otwarciu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]