Dwie godziny później

Według pierwotnego planu mieli spotkać się dziś o 15:00, ale trener Adam Nawałka przesunął pierwszy po urlopach trening o dwie godziny.
Powód był prozaiczny - wystarczyło spojrzeć na słupki rtęci. Chodziło o to, by na starcie uniknąć zajęć w temperaturze powyżej 30 stopni Celsjusza.
W Zabrzu piłkarze potrenują dwa dni. W sobotę zagrają sparing z Jednością w Przyszowicach (g. 11:00), a w niedzielę jadą na zgrupowanie do Zakopanego. Piłkarzy na pierwszych zajęciach powinno być ponad trzydziestu. Między innymi kolejną szansę pokazania się dostaną Bartosz Iwan, Tomasz Margol, Konrad Nowak i Bartłomiej Grzelak. Wszyscy oni byli na zajęciach Górnika dwa tygodnie temu. Wtedy Adam Nawałka zebrał zespół na cztery dni. Piłkarze przeszli testy, zagrali sparing i dostali wolne do dzisiaj. Z tym zastrzeżeniem, że każdy dostał indywidualnie rozpisany trening na dwa tygodnie.
Na podstawie kilku dni wspólnych zajęć trudno było ocenić przydatność wspomnianych piłkarzy do zespołu, więc cała grupa pojedzie w Tatry i po tym obozie zapadnie decyzja, czy będą jesienią Górnikowi potrzebni. Jako piłkarze Górnika wezmą udział w dzisiejszych zajęciach 19-letni Michał Bedronka i rok starszy Michał Płonka. obaj podpisali trzyletnie kontrakty z Górnikiem. Płonka wcześniej grał w Gwarku Zabrze, a Bedronka to junior, który kilkanaście dni temu walczył z Górnikiem awans do finału mistrzostw Polski juniorów starszych. W klubie od pewnego czasu sugerowano, że jest z tej drużyny najbliższy podpisania profesjonalnego kontraktu. Najpewniej klub teraz będzie chciał obu tych zawodników wypożyczyć, by regularnie grali, ale te decyzje też zapadną po obozie w Zakopanem.
W sobotnim sparingu kibice Górnika będą mogli zobaczyć "nowych" czyli Wojciecha Łuczaka i Antoniego Łukasiewicza, którzy kontakty podpisali dwa tygodnie temu. Pokażą się też wypożyczeni w minionym sezonie do innych klubów Wojciech Król, Sebastian Leszczak i Mateusz Zachara. Jedyny nieobecny to młody Daniel Barbus, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Śląska i walczy z nią o mistrzostwo Polski w kategorii U-16. Przemysław Oziębała z kolei najpierw musi rozwiązać kontrakt z Widzewem.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]