Ryzykowny transfer byłego legionisty

Wiecznie kontuzjowany Bartłomiej Grzelak ma w zespole z Roosevelta zastąpić Prejuce Nakoulmę. Były piłkarz Cracovii rozpoczął treningi w Zabrzu i wkrótce może podpisać kontrakt z Górnikiem.
Trener Adam Nawałka Bartłomieja Grzelaka widzi jako zastępcę Prejuce Nakoulmy, którego klub chce sprzedać.
Zabrzanie zapowiadają jednak, że umowa z napastnikiem ma być obwarowana wieloma obostrzeniami. Już pierwsza poważna kontuzja będzie oznaczała rozwiązanie kontraktu. Można też przypuszczać, że wyjściowa pensja gracza nie będzie duża. W Cracovii wiosną, pobierał 5 tys. zł. W Górniku będzie podobnie. Dostanie za to wysokie wyjściówki. Przy Roosevelta doskonale pamiętają przypadek Damiana Gorawskiego, piłkarza bardzo podatnego na urazy. Skrzydłowy otrzymywał w Górniku 600 tysięcy złotych brutto rocznie, ale na boisku pojawiał się rzadko. Podobnie było z Grzelakiem, kiedy grał w Legii Warszawa. Po transferze z Widzewa opiewającym na 600 tysięcy euro, rządzący w łódzkim zespole Zbigniew Boniek mówił, że stołeczny zespół z takim nabytkiem będzie się bił o mistrzostwo. Napastnik strzelił 13 goli, ale zaliczył też 13 przerw w grze na leczenie kontuzji. Po sezonie 2009/10 przeniósł się do rosyjskiego Sybiru Nowosybirsk, który po spadku z ligi, rozwiązał z Polakiem kontrakt. Po powrocie do kraju karuzela z kontuzjami ruszyła na nowo. W Jagiellonii Białystok przez rok nie zagrał ani jednego meczu, a minionej wiosny w barwach Cracovii wystąpił zaledwie przez 105 minut.
Grzelak w ekstraklasie 14 razy zmagał sie z kontuzjami, lecząc się w sumie przez ponad 85 tygodni.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]