"Wiśnia" zamierza podbić MMA

Jacek Wiśniewski zamierza spróbować swoich sił w zawodach MMA. Były piłkarz, który w Ekstraklasie rozegrał blisko 200 spotkań trenuje od sześciu miesięcy i szykuje się do pierwszego pojedynku. Planuje też przejść na zawodowstwo - pisze "Super Express". 

Jacek Wiśniewski, były obrońca m.in. Górnika Zabrze i Cracovii jest pierwszym polskim piłkarzem, który próbuje swoich sił w MMA. Podczas swojej kariery był znany ze swojej twardej i ostrej postawy, czym często odbierał przeciwnikom chęć do gry.

Pochodzi z Sośnicy, dzielnicy Gliwic, która nie cieszy się dobrą sławą. - W młodości nie było łatwo, zdarzały się bójki. Nie można było pęknąć. Słabych nikt nie szanował - wspomina piłkarz, który w młodości krótko trenował boks. Teraz mu się to przydaje.

- Dziś młodzi zawodnicy są jak panienki. Żel na włosach, damskie torebeczki na ramieniu, a w głowach siano - mówi "Wiśnia". - Kiedy ja grałem w Ekstraklasie, to wszystko musiałem sobie wywalczyć sam. Bo w życiu jest jak w ringu. Trzeba być twardym i mieć zasady - dodaje.

Od pół roku Wiśniewski trenuje sporty walki po sześć dni w tygodniu. We wrześniu stoczy kilka sparingów, w październiku będzie się bił w mistrzostwach świata amatorów w open combat, w którym wszystkie style są dozwolone.

Następnie chce przejść na zawodowstwo. - Chcę pokazać tym zniewieściałym piłkarzom, że nie można być lalusiem, który myśli tylko o ciuszkach i szybkich furach. Może patrząc na mnie któryś z nich zrozumie, że w życiu liczy się coś więcej niż łatwe zarobienie forsy - mówi "Wiśnia".

Były plany, aby rosły obrońca zmierzył się w ringu z Piotrem Świerczewskim, który też chciał spróbować swoich sił w MMA. - Niech Piotruś zajmie się trenerką. Po co mam się z nim bić? Szkoda chłopa - śmieje się Wiśniewski.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]