Nastolatek gotowy zastąpić Kwieka

Kontuzjowanego Aleksandra Kwieka może zastąpić młody Konrad Nowak. - To wielki talent - mówi trener Górnika Zabrze, Adam Nawałka.
Kwiek doznał kontuzji w weekend w meczu Pucharu Polski z Flotą Świnoujście (0:1), kiedy już po 30 minutach musiał opuścić boisko. Piłkarz ma spuchniętą kostkę i chodzi o kulach. Dla Górnika to duża strata, bo ofensywny pomocnik był jednym z liderów drużyny. W poprzednim sezonie oraz letnich sparingach rozgrywał oraz zaskakiwał bramkarzy mocnymi strzałami z dystansu. Razem z innym kontuzjowanym graczem Mariuszem Magierą był wykonawcą stałych fragmentów gry. - Trudno będzie nam zastąpić Olka, bo to piłkarz, który ma duży wpływ na grę ofensywną zespołu. Mam kilku kandydatów na jego miejsce i w tym gronie jest Konrad Nowak - mówi szkoleniowiec śląskiej drużyny.
Młody pomocnik dopiero w listopadzie skończy 18 lat i podobnie jak wcześniej Arkadiusz Milik został pozyskany z Rozwoju Katowice. Razem zdobywali oni brązowe medale mistrzostw Polski juniorów, gdzie Nowak został wybrany MVP, czyli na najbardziej wartościowego piłkarza turnieju. Nastolatek wyróżniał się w III lidze śląsko-opolskiej i w dużym stopniu pomógł drużynie w awansie o szczebel wyżej.
Po meczu pucharowym Rozwoju z Legią chwalił go trener Maciej Skorża i obserwowali skauci kilku klubów ekstraklasy. Trafił jednak za 100 tysięcy złotych do pobliskiego Zabrza pod opiekę Nawałki, który nie boi się wprowadzać do drużyny mało doświadczonych zawodników. - Konrad jest bardzo utalentowany, ale czeka go jeszcze wiele, wiele pracy. Wszystko zależy od niego. Jeśli będzie robił postępy, pracował systematycznie i będzie zdeterminowany, to się rozwinie.
Może czerpać przykład z Arkadiusza Milika, który mimo zaledwie osiemnastu lat ma duży wpływ na naszą grę. Arek stał się ważnym ogniwem drużyny, bo ciężko harował. Tą samą drogą musi pójść Konrad - zaznacza trener. Nowak w sparingach grał jako podwieszony napastnik, ale również na bokach pomocy. Jego głównym konkurentem o miejsce w wyjściowym składzie jest pod nieobecność Kwieka Wojciech Łuczak. On również latem wzmocnił zespół. Pomocnik w czerwcu podpisał trzyletni kontrakt po tym, jak skończyła mu się umowa z Bogdanką Łęczna. 23-latek, który grał w drużynie młodzieżowej Willem II Tilburg, w poprzednim sezonie I ligi strzelił 11 bramek.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]