Nawałka: Milik do kadry!

- Z całym szacunkiem dla Roberta Lewandowskiego, ale uważam, że potencjał Arka Milika jest większy. Na samym talencie daleko się nie zajedzie. Trzeba go poprzeć ciężką pracą - mówi Adam Nawałka, trener Górnika Zabrze. 

Według pana mecz z Jagiellonią był najlepszym, jaki w ekstraklasie rozegrał Arkadiusz Milik?

Adam Nawałka: - W kilku innych meczach Arek grał lepiej. Teraz zrobił się wokół niego straszny szum. My w Zabrzu o jego potencjale wiedzieliśmy od dawna. Dlatego Arek jeszcze w poprzednim sezonie dostawał trochę szans na kredyt. Kibice na meczach Górnika często już po dziesięciu minutach domagali się jego zmiany. My chcieliśmy, żeby obudził w sobie potencjał i umiejętności jakie prezentował na treningach. Wiele osób zapominało, że to chłopak, który wtedy miał 17 lat.

Rzut wolny z Jagiellonią. Przypadek czy ćwiczony wariant?

- Ciężko wyćwiczony. Tu nie było żadnego przypadku. Arek jest wyznaczony jako pierwszy do rzutów wolnych i karnych. Ta bramka to pierwszy, ale na pewno nie ostatni gol Arka z rzutu wolnego.

Regularność, jaką prezentuje Milik w tym sezonie, imponuje. Trzy mecze Górnika i jego trzy bramki.

- Czekaliśmy na taką eksplozję jego formy. Rozmawiając w sztabie szkoleniowym typowaliśmy, że nastąpi to już w pierwszych wiosennych kolejkach. Pomyliliśmy się niewiele, bo wybuch formy Arka trwa od 1 kwietnia i wcale nie chodzi o Prima Aprilis. To był mecz z Koroną, w którym Milik strzelił dwa gole.

A co ze sprawdzianem w pierwszej reprezentacji? Powołanie powinien dostać już teraz czy jednak jeszcze na to za wcześnie?

- Wybór należy do selekcjonera. Nie chciałbym, żeby było to powołanie na wyrost. Uważam, że w tej chwili Arek jest jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników w lidze i na tej podstawie powinien dostać powołanie. Takich piłkarzy, jak on, w obecnej formie nie mamy wielu. Trzeba pamiętać, że z każdym miesiącem będzie tylko lepszy. Młody wiek nie powinien mieć znaczenia. W przeszłości przecież powoływano jeszcze młodszych chłopaków.

Wszyscy porównują Milika do Roberta Lewandowskiego. Niektórzy wróżą pana zawodnikowi nawet większą karierę.

- Z całym szacunkiem dla Roberta, ale uważam, że potencjał Arka jest większy. Na samym talencie daleko się nie zajedzie. Trzeba go poprzeć ciężką pracą. Arek ma chyba najlepiej ułożoną lewą nogę w Polsce. Wzmocnił się na siłowni. Teraz walczy z obrońcami jak równy z równym. Widać, że nasza indywidualna praca z nim daje efekty.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online