Nakoulma odejdzie z Górnika? Dwa dni na decyzję

Prejuce Nakoulma ostatecznie tego lata nie wyjdzie do Francji, gdzie "okienko" transferowe zostało już zamknięte. Zabrzanie wczoraj przed południem wyszli na trening jednak... bez napastnika z Burkina Faso.
Nic nie wyszło z wyjazdu Prejuce Nakoulmy do Turcji. Wczoraj piłkarza zabrakło jednak na treningu Górnika. Podopieczni Adama Nawałki wyszli na zajęcia o 10:00 bez "Prezesa", a Nakoulma w tym czasie był już w drodze do Burkina Faso na mecz eliminacji mistrzostw świata z Republiką Środkowoafrykańską. Pomocnik zabrzan nie wracał nawet z ekipą na Śląsk, tylko udał się bezpośrednio do Warszawy. Ponoć jeszcze raz pojawiła się propozycja z czeczeńskiego Tereka Grozny, swego czasu jednoznacznie odrzucona przez Nakoulmę, który nie chciał wyjeżdżać na wschód. Czasu na finalizację transferu nie zostało jednak dużo, bowiem 6 września kończy się czas transferów w Rosji. Decydujące będą więc najbliższe dwa dni. Jeżeli Nakoulma nie wyjedzie, to Górnikowi pozostanie szukać środków finansowych do przetrwania rundy jesiennej, która na razie sportowo jest dla klubu bardzo udana.

Zewsząd pochwały

Zabrzanie praktycznie z każdej strony zbierają pochwały, a Grzegorz Mielcarski i Kazimierz Węgrzyn, komentatorzy Canal Plus mówią wprost, że Górnik gra dziś najlepszą piłkę w lidze. To ważne także z finansowego punktu widzenia, bowiem z każdy meczem rośnie wartość piłkarzy zabrzan i można w ciemno założyć, że zimą powinny pojawić się konkretne oferty pod adresem takich piłkarzy, jak Olkowski, Milik, czy właśnie Nakoulma. Do tego czasu trzeba jednak przeżyć, a Górnik w budżecie zakładał kilka milionów z transferów. Dziś ich w kasie brakuje.
Wspomnianej dwójki Polaków też nie było wczoraj na treningu. Oni, razem z Łukaszem Skorupskim, pojechali na zgrupowanie "młodzieżówki" i do Zabrza wrócą cztery dni przed meczem z Legią, który na pewno będzie hitem czwartej kolejki ligi, choć jeszcze nie wiadomo, gdzie zostanie rozegrany. Pewnikiem jest tylko to, że Górnik będzie gospodarzem tego meczu. Decyzja, zresztą nie tylko w tej sprawie, ale też gry Ruchu - w Chorzowie lub w Gliwicach - ma zapaść na środowym posiedzeniu komisji licencyjnej. Oba kluby w trzech pierwszych seriach spotkań grały wyłącznie na wyjazdach. Górnik jest przygotowany na oba warianty, choć wierzy w decyzję na "tak" dla stadionu na Roosevelta.

Zajęcia dla wybranych

Pozostali piłkarze Górnika na trening wyjdą dopiero w czwartek o 17.00. Wtorek wszyscy dostali wolne, a w środę zajęcia będą tylko dla wybranych. Ciekawa impreza odbędzie się w Zabrzu w sobotę, kiedy przy okazji licytacji przez Stowarzyszenie Kibiców Górnika, koszulek i piłkarskich pamiątek, odbędzie się mecz Górnika z Wisłoką Dębica - na głównej murawie o 15.00 - oraz festyn w niedalekim Śląskim Rancho z udziałem piłkarzy obu drużyn. Licytować można między innymi koszulki Piszczka, Jelenia, Nakoulmy, a od kilku dni także Lukasa Podolskiego i Leo Messiego. "Poldi" swoja przesyłkę nadesłał do Zabrza w ubiegły piątek.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]