Dzisiaj posiedzenie Komisji Licencyjnej

Dzisiaj Komisja Licencyjna zadecyduje, czy Górnik zagra na własnym obiekcie. Świetnie spisujący się w tegorocznych rozgrywkach Górnik 16 września zagra pierwszy w tym sezonie mecz w roli gospodarza. Rywal jest nie byle jaki - lider ekstraklasy Legia Warszawa. Tymczasem wciąż nie wiadomo, gdzie mecz się odbędzie. W maju Komisja Odwoławcza przyznała zabrzanom licencję pod warunkiem rozgrywania ligowych spotkań na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. Władze klubu starają się tymczasem, by jesienią nadal grać na własnym obiekcie przy ul. Roosevelta, gdzie trwa budowa nowego stadionu.

- Wizytacja stadionu przez eksperta PZPN-u wypadła bardzo dobrze. Obiekt został odpowiednio przygotowany do gry i teraz czekamy na decyzję komisji - nie kryje optymizmu Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza, które jest głównym udziałowcem klubu. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu na stadionie Górnika pojawili się przedstawiciele telewizji Canal+, która ma transmitować mecz z Legią Warszawa. - Delegat Mirosław Starczewski wyjechał od nas zadowolony, a firma Live Park, ta która produkuje sygnał dla Canal+ także wyraziła zadowolenie z proponowanych jej warunków pracy na naszym obiekcie - mówią w Zabrzu przypominając, że przecież Legia grała na placu budowy.

W środę w Warszawie zbierze się Komisja Licencyjna. Jej przewodniczący Hilary Nowak potwierdza, że komisja zapozna się na nim ze sprawozdaniem eksperta.

Nieoficjalnie wiadomo, że opinia komisji będzie przychylna zarówno dla klubu z Zabrza, jak i Chorzowa. Osoba, która zna kulisy sprawy, przekonuje, że ceną za pozytywną weryfikację obiektów obu śląskich klubów będzie poparcie dla prezesa Grzegorza Laty podczas najbliższych wyborów w PZPN-ie. W przypadku niebieskich zgoda komisji miałaby być formą rozliczenia się z klubem w sprawie rozwiązanego kontraktu trenera Waldemara Fornalika, który z Ruchu przeniósł się do reprezentacji Polski.

Na okrojonej widowni stadionu w Zabrzu może usiąść najwyżej 3 tys. osób. Sprzedaż biletów na mecz z Legią ma się rozpocząć w poniedziałek.

źródło: Gazeta Wyborcza / Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]