Łuczak: Przed starciem z Legią jesteśmy zmotywowani na dwieście, a nawet na trzysta procent

Zespół trenera Adama Nawałki, grając bez czterech podstawowych zawodników, strzelił aż dziesięć goli w meczu sparingowym z Wisłoką Dębica. - Teraz jesteśmy w stanie wygrać z bardzo dobrym zespołem, jakim jest Legia - stwierdził Bartosz Iwan.
Ktoś powie, że Wisłoka gra w lidze okręgowej, więc na wynik należy patrzeć z przymrużeniem oka. Przy Roosevelta doskonale pamiętają jednak czasy, kiedy Górnik męczył się w grach kontrolnych z niżej notowanymi przeciwnikami. To się jednak zmieniło. Trener Adam Nawałka dba, by każdego rywala traktować serio. I choć brakowało Prejuce Nakoulmy, Arkadiusza Milika, Łukasza Skorupskiego i Pawła Olkowskiego, to 14-krotni mistrzowie Polski urządzili sobie ostre strzelanie. Na uwagę zasługuje piękne trafienie z rzutu wolnego, w samo okienko, Seweryna Gancarczyka. Wrażenie zrobił też Wojciech Łuczak. Młody pomocnik z konieczności został ustawiony na szpicy i zdobył dwie bramki. W końcówce grał na pozycji stopera.
Podobać mogła się też realizacja założeń taktycznych. Górnik prowadził grę i umiejętnie stosował wysoki pressing.
Mecz z Wisłoką był generalnym sprawdzianem przed spotkaniem z Legią Warszawa. Dziesięć goli to mocne ostrzeżenie dla zespołu Jana Urbana. - Jak jest okazja, to trzeba zdobywać bramki - mówił po spotkaniu Bogdan Zając, asystent Nawałki, dając do zrozumienia, że drużyna podbudowała się psychicznie. - Przed starciem z Legią jesteśmy zmotywowani na dwieście, a nawet na trzysta procent - dodał Łuczak.
- Chcieliśmy wysoko wygrać, ale najważniejsza była realizacja konkretnych założeń taktycznych - stwierdził z kolei obrońca Michał Bemben.
- Teraz jesteśmy w stanie wygrać z bardzo dobrym zespołem, jakim jest Legia - podsumował Bartosz Iwan.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online