Nakoulma nie będzie drugim Olisadebe

Prejuce Nakoulma stara się o polskie obywatelstwo, ale nie będzie drugim Emmanuelem Olisadebe i nie zagra w reprezentacji naszego kraju. Paszport ma mu ułatwić transfer do ligi angielskiej lub włoskiej.
Piłkarz Górnika ma coraz mocniejszą pozycję w kadrze Burkina Faso. Zresztą obecnie przebywa na zgrupowaniu. Jego zespół walczy z Republiką Środkowoafrykańską (w pierwszym meczu było 0:1, rewanż jutro) o awans do Pucharu Narodów Afryki. 

Po co mu więc polski paszport? Ma ułatwić Nakoulmie życie i pomóc w transferze do dobrej ligi zagranicznej w zimowym okienku. Jeśli będzie traktowany jako obywatel kraju Unii Europejskiej, łatwiej będzie mógł znaleźć zatrudnienie chociażby w Wielkiej Brytanii lub we Włoszech. Jako gracz z Burkina Faso nie ma na to większych szans, bo przepisy są niezwykle restrykcyjne. 0 Chcąc grać w Premiership, musiałby mieć zaliczone 75 procent spotkań w reprezentacji swojego kraju w przeciągu dwóch lat. To samo jest z Włochami - mówi osoba z otoczenia zawodnika.

W ostatnim okienku Nakoulma miał konkretną ofertę z Włoch (AC Parma) i Anglii (Aston Villa), ale nie miał polskiego paszportu, a i wymaganego limitu rozegranych spotkań też.

Prejuce już wypełnił wszystkie formularze, które trzeba złożyć w urzędzie. W rubryce "znajomość języka polskiego" wpisał: „bardzo dobra w mowie, dobra w piśmie". W piątek papiery zostaną złożone. Zawodnik, który w naszym kraju przebywa od sześciu lat, liczy że do końca roku sprawa zostanie rozwiązana po jego myśli. A potem? Jeśli w rundzie jesiennej będzie grał równie dobrze, jak przed rokiem, to na brak ofert nie powinien narzekać. Zresztą skauci klubów z Włoch, Anglii, Francji czy Niemiec zapowiedzieli wizyty przy Roosevelta. Warto dodać, że w zimie cena za Nakoulmę wyniesie 1,25 mln euro. Takie przynajmniej były ustalenia między działaczami i menedżerem piłkarza. Teraz Górnik żądał 1,5 mln, co dla wielu klubów okazało się ceną zbyt wysoką.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online