Górnik chce zatrzymać Przybylskiego

Trener Górnika Zabrze Adam Nawałka chwalił po meczu Mariusza Przybylskiego, strzelca pierwszej bramki. - Pożyteczny w grze defensywnej, ale potrafi też zakończyć akcję, co dzisiaj pokazał - mówił szkoleniowiec na konferencji prasowej.
Mariusz Przybylski to jeden z tych zawodników, którego Adam Nawałka koniecznie chce mieć w zespole. Jednak wygasający za dwa miesiące kontrakt piłkarza wciąż nie został przedłużony. Pierwsze rozmowy odbyły się jeszcze wiosną. Działacze Górnika Zabrze mówili wtedy, że Mariusz Przybylski jest na tyle ważny, iż nie chcą zostawiać tej rozmowy na ostatnią chwilę. Zaproponowali mu 2-letnią umowę.
Jednak do dziś nie została ona podpisana. Przede wszystkim z powodu niestabilnej sytuacji finansowej w klubie. Mariusz Przybylski już dawno powiedział, a w piątek to powtórzył, że chce zostać w Górniku. Jednak nowa umowa, w przypadku takiego gracza, wiąże się z podwyżką, a klubowi, który ma długi trudno rozmawiać o wyższym kontrakcie. Przybylski na Roosevelta trafił zimą 2009 roku za sprawą Henryka Kasperczaka. Z prowizją i kwotą za podpis transfer kosztował równy milion złotych. Zawodnik dostał pensję na poziomie 35 tysięcy złotych miesięcznie.
Dodajmy, że Górnik rozmawia o nowej umowie nie tylko z Mariuszem Przybylskim, ale również z Krzysztofem Mączyńskim i Aleksandrem Kwiekiem.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]