Prezes Górnika o finansach: Jest nieco lepiej

- Nasza sytuacja finansowa poprawia się, ale wciąż nie jest dobra - przyznał Artur Jankowski, prezes zajmującego obecnie trzecie miejsce w piłkarskiej ekstraklasie Górnika Zabrze. W czwartek minie rok, od kiedy kieruje klubem.
- Nie można mówić o moich sukcesach jako prezesa, bo aktualna sytuacja to wynik wysiłków wszystkich ludzi pracujących w Górniku. Na pewno po stronie plusów można zapisać zajęcie ósmego miejsca, a co za tym idzie utrzymanie się w ekstraklasie w poprzednim sezonie, uzyskanie licencji – nad czym pracowaliśmy pół roku – na bieżące rozgrywki i fakt, iż możemy grać w Zabrzu – powiedział Jankowski, który zauważył też poprawę biznesowego klimatu wokół klubu.
Zabrzański stadion jest cały czas przebudowywany i początkowo działacze zgłosili jako alternatywę obiekt w Sosnowcu.

Jankowski – wcześniej związany z mediami - przyznał, że kierowanie takim klubem jest dla niego zaszczytem, ale też ogromnym stresem, z racji odpowiedzialności za losy dużej grupy ludzi i kwestie finansowe.

- Specyfiką pracy w sporcie jest jego nieprzewidywalność. Na wiele rzeczy możemy mieć wpływ, ale na wynik – już nie – zaznaczył.

Podkreślił, że w trakcie przygotowań do sezonu sztab trenerski i pierwsza drużyna dostali wszystko, czego oczekiwali.

- I to procentuje, choć nie brakowało opinii, że odejście kilku zawodników osłabiło zespół i będziemy kandydatem do spadku. Rzeczywistość jest inna – stwierdził prezes.

Górnik zajmuje trzecie miejsce w tabeli i jest jedyną, obok Legii Warszawa, drużyną, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała.

Pytany o najbliższe cele, Jankowski wymienił płynność finansową i uzyskanie licencji na kolejny sezon w najwyższej klasie.

- Marzy nam się też sprawienie niespodzianki na koniec sezonu - dodał szef 14-krotnego mistrza Polski w piłce nożnej.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]