Stoperzy z charyzmą

Dziś dzieli ich jakieś 250 km autostradą A-4, 11 miejsc w tabeli i 12 punktów. Łączy - kilkanaście miesięcy spędzonych przy Roosevelta i wspólna gra w obronie zabrzańskiej drużyny.
Za dwa dni Adam Danch i Adam Banaś zagrają po przeciwnych stronach barykady. Całkiem niedawno - przez cały 2011 rok - stanowili duet środkowych obrońców Górnika Zabrze. Bardzo solidny duet. Wcale tak jednak nie musiało być, bo "Dano" był niezłym, defensywnym pomocnikiem. - Dzięki grze na tej pozycji - do dziś - nie uruchamia akcji długim podaniem czy wybiciem na oślep. Nie boi się ruszyć z piłką, wejść z nią w drugą linię i rozegrać - mówi Marek Motyka, który wprowadzał Dancha do zespołu "Trójkolorowych".
Po raz pierwszy panowie Danch i Banaś zagrali wspólnie 17 października 2010 roku w wygranym 1:0 meczu z Wisłą Kraków. Jednak wobec dużej konkurencji, jak i sporych możliwości młodszego z Adamów, był on rzucany po różnych miejscach boiska. - Bo jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem. Może dlatego - także z racji tego, że jest o pięć lat młodszy - wolałbym mieć w składzie jego a nie Banasia - twierdzi Motyka. - Ale temu drugiemu trzeba oddać, że to prawdziwy boiskowy "zakapior".
Mimo krótkiego stażu w Górniku, ale ze względu na twardy, śląski charakter, Banaś został kapitanem zespołu. Gdy odchodził do Zagłębia Lubin, na następcę namaścił Dancha.
Niedzielny mecz będzie drugim w historii, w którym zmierzą się obaj piłkarze. Do pierwszego pojedynku doszło 14 września 2009 roku. Górnik - w składzie z Danchem - grał z Piastem, w którym występował Banaś. Kolejną okazją był mecz w Lubinie, rozegrany na zakończenie ostatniego sezonu. Danch nie wsiadł jednak do autokaru, bo musiał pauzować za żółte kartki.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]