Podolski: Arek zostań w Górniku

106-krotny reprezentant Niemiec powiedział "Super Expressowi", co myśli o formie swojego ulubionego polskiego klubu, a także dał kilka rad Arkadiuszowi Milikowi. 

- Jesteś kibicem Górnika, więc musisz być bardzo zadowolony z tego, jak zabrzanie grają w tym sezonie. To szok, że tak dobrze im idzie.

Łukasz Podolski: - Ale dlaczego szok? Mnie ich dobre wyniki wcale nie dziwią, bo Górnik ma bardzo dobry skład i te wszystkie zwycięstwa nie biorą się z niczego. Świetni napastnicy, bardzo dobry bramkarz… Fajny zespół tam poskładali i efekty od razu są widoczne.

- Niektórzy zaczęli nawet mówić, że możliwe jest zdobycie tytułu przez zabrzan.

- Bardzo bym chciał, ale aż tak dobrze to chyba nie będzie. Moim zdaniem Górnik skończy ligę w pierwszej piątce, ale nie na pierwszym miejscu.

- Widziałeś w akcji Arkadiusza Milika? To wschodząca gwiazda Górnika i polskiej piłki.

- Widziałem i to nieraz. To piłkarz, którego ogląda się z dużą przyjemnością. Świetna lewa noga, dobra szybkość. Ma wszystko, żeby zrobić dużą karierę. Ale Nakoulma też jest dobry!

- Milika obserwuje wiele zagranicznych klubów. Co powinien zrobić, zostać czy wyjechać?

- Zdecydowanie doradzam mu, żeby został jeszcze w Zabrzu. Może nawet 2-3 lata. Młody jest, ma czas na wyjazd. Niech jeszcze nastrzela bramek dla Górnika, pomoże zająć wysokie miejsce w lidze. Zbyt wczesne wyjazdy nie zawsze służą piłkarzom. Pewnie, że może być tak, że wyjedzie i od razu wskoczy gdzieś do składu, ale to wcale nie takie oczywiste. Ja bym na miejscu Milika z tym wyjazdem się nie spieszył. Tym bardziej że Górnik to wielki klub i zagrać w nim to superrzecz. Bardzo się cieszę, że budują nowy stadion, widać, że coś się dzieje. Mam nadzieję, że będę miał wolny termin i na otwarcie tego stadionu do Zabrza przyjadę.

- Grając w Niemczech, oglądałeś polską ligę regularnie, bo miałeś dekoder. A jak jest w Anglii?

- Nic się nie zmieniło, bo dekoder zabrałem ze sobą. Z polską ligą jestem więc na bieżąco. Cieszy mnie to, że w końcu jest w niej dużo polskich talentów. Nie podobało mi się, że w poprzednich latach było tylu przeciętnych piłkarzy z zagranicy, a mało zdolnych Polaków. Teraz widzę, że Ekstraklasa jest pełna obiecujących naszych graczy i to jest supersprawa. Po EURO zostały piękne stadiony, nowe drogi. Mam nadzieję, że niedługo i poziom piłki, dzięki tym talentom, mocno się podniesie. Zawsze mówiłem, że na stare lata chciałbym zagrać w Polsce i nic się nie zmieniło. Tak sobie pomyślałem, że skoro w sercu mam Górnika i FC Koeln, to może mój ostatni sezon w karierze uda się podzielić na pół. Jedną rundę zagrałbym w Zabrzu i jedną w Kolonii.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]