Pogoń samolotem na mecz z Górnikiem

Na dzisiejszy mecz z Górnikiem Pogoń Szczecin leciała wczoraj samolotem do Krakowa, a stamtąd autokarem do Zabrza.
- Jazda autokarem ze Szczecina zajęłaby nam 10 godzin, więc musielibyśmy wyjechać już 2 dni wcześniej, żeby piłkarze mogli należycie odpocząć i odbyć lekki trening przed meczem - mówi kierownik drużyny Ryszard Mizak . - Podróż samolotem to oszczędność czasu i sił zawodników. 
Do Szczecina Pogoń wróci autokarem, pokonując ponad 300 km niemiecką autostradą. - Nadłożymy wprawdzie 80 km, ale dzięki świetnej drodze zaoszczędzimy na czasie 2 godziny - tłumaczy Mizak.
Koszt podróży autokarem szacuje się na 5,50 zł za kilometr. Wyjazd do Zabrza jest najdroższy w tej rundzie dla Pogoni. Za samolot trzeba zapłacić ok. 8 tys. zł, za autokar, który zawiózł bagaże i sprzęt, a przywiezie z powrotem również piłkarzy - ok. 7 tys.
- Do tego dochodzi jeszcze opłata za 1 dobę w hotelu. A taki z dobrym wyżywieniem oraz Internetem i telewizją w pokojach to koszt ok. 7 tys. dla 24-osobowej ekipy - wylicza Mizak.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]