Fakt: Milik zastąpi "Lewego" w Borussii?

Borussia Dortmund walczy z VfB Sttutgart o Arkadiusza Milika - pisze "Fakt". Według informacji dziennika Ruhr Nachrichten napastnik Górnika Zabrze miałby zastąpić w składzie mistrzów Niemiec Roberta Lewandowskiego.
Sprawa transferu Milika wyjaśni się prawdopodobnie w najbliższych tygodniach. Kilka dni temu dyrektor sportowy VfB Fredi Bobić poinformował, że piłkarz zespołu z Zabrza znajduje się w kręgu zainteresowań jego klubu. - Zrobiliśmy już naprawdę bardzo wiele, żeby go do nas ściągnąć, ale niełatwo jest zrealizować tę transakcję. Wyścig jest otwarty - tłumaczył Bobić.
Również dla Borussii zawodnik Górnika to niezwykle łakomy kąsek. Jest bardzo prawdopodobne, że po zakończeniu sezonu drużynę Juergena Kloppa opuści Lewandowski, dlatego szkoleniowiec już zimą chciałby przygotować następcę Roberta. Dla obydwu niemieckich klubów wydatek kilku milionów euro na Milika nie byłby żadnym problemem. Tym bardziej, że na Lewym BVB zarobi zapewne ponad 20 milionów.
Na razie w Dortmundzie cieszą się przede wszystkim z awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Trener Klopp nie chce komentować spekulacji transferowych. - Dopóki Lewandowski dobrze gra i strzela gole nie interesuje mnie, co się dzieje poza boiskiem. Doskonale potrafię rozdzielić pracę piłkarza od zajęć jego menedżerów - twierdzi szkoleniowiec Borussii.
Do zakończenia rundy jesiennej pozostało coraz mniej czasu. Można być pewnym, że z każdym kolejnym dniem będzie pojawiać się coraz więcej informacji na temat ewentualnych ofert za Milika i Lewandowskiego. - Gdybym był młodszy i miał możliwość, to też pewnie bym sobie pomyślał: Przekonaj się jak jest w Hiszpanii albo w Anglii. Lewandowski jest dziś w piątce najlepszych napastników Europy - twierdzi Klopp, który chyba jest już pogodzony z odejściem reprezentanta Polski.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]