Plebiscyt PN: Milik nominowany do "Odkrycia Roku"

Napastnik Górnika Zabrze może zostać "Odkryciem Roku" w plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna". Arkadiusz Milik otrzymał dzisiaj stosowną nominację, podobnie jak Jakub Kosecki (Legia Warszawa), Grzegorz Krychowiak (FC Nantes/Stade Reims), Łukasz Teodorczyk i Paweł Wszołek (obaj Polonia Warszawa). 

Poniżej rekomendacja jaką Milik otrzymał od dziennikarzy "Piłki Nożnej":

- Nie ma dziś bodaj w całej Europie napastnika tak młodego, który w ekstraklasie strzelałby tyle goli. Stąd zrozumiałe jest zainteresowanie Milikiem menedżerów wielu zachodnich klubów. Jednak nie wiadomo, czy ten snajper powinien już teraz starać się za wszelką cenę opuścić naszą ligę. Pracuje bowiem pod okiem Adama Nawałki, fachowca jakich mało, który może młodzieńca przeprowadzić przez rozmaite, życiowe i piłkarskie rafy. Ale z drugiej strony, tak z czystym sumieniem: od jakiego napastnika w polskiej lidze Milik mógłby się jeszcze czegokolwiek nauczyć, obserwując go w akcji? Od Danijela Ljuboi, Tomasza Frankowskiego i... chyba koniec. W ostatnich dekadach wielu młodych napastników ze Śląska było określanych mianem drugiego Lubańskiego. Ale rzadko to skojarzenie bywało tak trafne jak w przypadku gracza Górnika. Bo naprawdę ma wszystko, co powinien mieć klasowy środkowy napastnik.

Przypomnijmy, że wcześniej "Piłka Nożna" ogłosiła nominacje do tytułu "Trener Roku" i "Obcokrajowiec Roku". W tym gronie jak najbardziej zasłużenie znaleźli się: Adam Nawałka i Prejuce Nakoulma.

źródło: Górnik Zabrze SSARedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]