Iwan szykuje się na Wisłę

Dopiero dzisiaj Komisja Ligi zdecyduje o karze dla Aleksandra Kwieka, który wyleciał z boiska w ostatnim spotkaniu z Pogonią Szczecin (0:0). W Zabrzu nie mają jednak złudzeń. Są przekonani, że w ostatnich dwóch meczach rundy jesiennej w składzie Górnika zabraknie etatowego rozgrywającego. 

Kto go zastąpi? Trener Adam Nawałka oczywiście tego nie zdradza. Zamknął zajęcia taktyczne dla postronnych widzów i w zasadzie nie wiadomo, jaki wariant szykuje na Wisłę Kraków. W ciemno można jednak założyć, że w gronie kandydatów do zastąpienia Kwieka są Iwan oraz Konrad Nowak. A, że w Krakowie Ślązacy przede wszystkim nie będą chcieli przegrać, bardziej prawdopodobne wydaje się postawienie na Bartosza Iwana. Ten wariant zapewnia większe bezpieczeństwo w defensywie.

Zresztą Bartosz Iwan grał już w tym sezonie jako podwieszony pomocnik (z Piastem Gliwice 2:1 i Jagiellonią Białystok 1:1) i prezentował się bardzo dobrze.

- Pół mojej przygody z piłką to pozycja podwieszonego napastnika - mówi Bartosz Iwan. - Bardzo bym chciał wystąpić, tym bardziej że w Wiśle Kraków spędziłem kawał życia. W Krakowie przeciwko ekipie Białej Gwiazdy jeszcze nie grałem, więc byłaby to dla mnie jakaś nowość. Nie wiem jednak, co zrobi trener, bo ma spore pole manewru. Najbliższy mecz jest ważny dla całego zespołu. Ostatnio nie mamy porywającej passy, więc chcielibyśmy się w końcu przełamać. Wisła Kraków odżyła, dwa razy z rzędu wygrała, zatem łatwo nie będzie - kończy Bartosz Iwan.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]