Nawałka nie popuści

Dla Adama Nawałki, przez kilkanaście lat związanego z Wisłą Kraków, mecz prowadzonej przez niego drużyny z krakusami zawsze jest najważniejszy w rundzie. Doskonale wiedzą o tym jego piłkarze. - Kiedy byłem na wypożyczeniu w Górniku i zbliżał się mecz z wiślakami (akurat nie mogłem w nim zagrać z powodu umowy między klubami) łatwo było wyczuć, jak bardzo trenerowi zależy na zwycięstwie - komentuje Konrad Gołoś dla "Przeglądu Sportowego". 

Może dlatego, dzięki tej osobliwej presji na zawodnikach Górnika Zabrze, wygrali oni z Wisłą Kraków cztery ostatnie mecze w lidze.Teraz zmartwień Adamowi Nawałce nie brakuje. Górnik Zabrze wpadł w dołek, który nierozerwalnie związany jest z utratą formy przez duet Aleksander Kwiek i Arkadiusz Milik, który wcześniej napędzał ich akcje. Ten pierwszy już nie kreuje tylu sytuacji, ile w pierwszej części rundy, z kolei napastnik Górnika Zabrze chyba padł ofiarę presji, jaka zaczęła mu towarzyszyć. Wahnięcia formy u 18-latka są jednak czymś naturalnym, choć u nas jakby niektórzy o tym zapomnieli. Milika na siłę robi się już ukształtowanym piłkarzem, zapominając, że ma prawo do słabszych dni. Mecz z Wisłą Kraków będzie dla niego poważnym sprawdzianem. Zdobytymi bramkami wysoko zawiesił sobie poprzeczkę, czym wzbudził zainteresowanie wielu klubów. Teraz przyszedł pierwszy kryzys, z którym Milik musi się zmierzyć.

W odwodzie Adam Nawałka ma kolejnego 18-latka, Konrada Nowaka. W poprzednim tygodniu po raz pierwszy wyszedł on w pierwszym składzie i, zwłaszcza w drugiej połowie, był jednym z najlepszych na boisku. Nowak dysponuje dynamiką i przyspieszeniem na kilku metrach, które pozwalają mu łatwo ogrywać rywali.

Wisła Kraków ma jeszcze więcej problemów niż górnicy. Największe w obronie, a szczególnie na jej bokach. Brakuje tam jakości i pewności siebie zawodników, którzy występują na tych pozycjach, choć Łukasza Burligę trzeba pochwalić za ostatni mecz w Chorzowie. Generalnie jednak ci gracze zawodzą. Zauważyłem, że kiedy dostają piłkę, to pierwszym o czym myślą jest żeby jak najszybciej się jej pozbyć. Nie ryzykują, wybierają grę na alibi.

* Konrad Gołoś, 3-krotny reprezentant Polski, były piłkarz m.in. Polonii Warszawa, Wisły Kraków i Górnika Zabrze, w ekstraklasie rozegrał 82 mecze.

źródło: Przegląd Sportowy



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online