SKSGZ: "U przejmie" oświadczamy

"Stowarzyszenie klub Sympatyków Górnika Zabrze" w imieniu wszystkich kibiców zabrzańskiego Górnika pragnie przedstawić nasze zażenowanie informacją o niewpuszczeniu nas w zorganizowanej grupie na sobotni mecz z Wisłą w Krakowie. W momencie kiedy wszyscy zabiegają o to aby rodzima piłka nożna stała się produktem atrakcyjnym marketingowo a trybuny na meczach naszej ekstraklasy były pełne. Nie pozwala się kibicom na uczestnictwo w meczu wyjazdowym ze względu na przewinienia z przeszłości. Faktem jest iż w listopadzie zeszłego roku kibice Górnika oraz Wisły odpalili środki pirotechniczne na spotkaniu tych drużyn. Jednak konsekwencje zostały już przez kluby poniesione. Powołując się na nowy regulamin ukarano nas drugi raz za to samo wykroczenie i znając życie tych kilka rac będzie zapamiętane na długo. Będzie stosowane jako pretekst aby nie wpuścić kibiców Górnika, na ponoć nowoczesny stadion przy ulicy Reymonta w Krakowie jak to ma miejsce w tym sezonie. Wystarczy tylko nadmienić że użyte środki pirotechniczne nie wyrządziły nikomu krzywdy, nie przerwały spotkania, nie wylądowały na placu gry i do tego wywołały aplauz widowni w Krakowie, a oprawa przygotowana przez kibiców z Zabrza wzbudziła powszechne uznanie. Idąc takim tokiem myślenia to może działacze Wisły powinni grac przy pustych trybunach? Przecież w 2002 roku z sektorów stadionu Wisły poleciał nóż, który trafił w głowę piłkarza włoskiej AC Parmy Dino Baggio. Przecież każdy z kibiców jest potencjalnym miotaczem noży i istnieje uzasadnione ryzyko powtórzenia występku sprzed 10 lat, więc w związku z tym i w trosce o bezpieczeństwo uczestników imprezy sportowej może najlepszym rozwiązaniem będzie rozgrywanie meczów T-Mobile Ekstraklasy na stadionie Wisły Kraków bez udziału publiczności?
Niestety Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze musiało odwołać zorganizowany wyjazd na który zdążyło się już zapisać prawie tysiąc kibiców. Tak pozostaje tylko wyjazd na własną rękę z zakupem biletów w kasach gospodarzy i oglądanie meczu w niezorganizowanej grupie lub śledzenie meczu z perspektywy TV. Jest nam żal że po raz kolejny widowisku piłkarskie zostaje zepsute przez działaczy którzy nie szanują kibiców. A ponoć piłka nożna jest dla kibiców.

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online