Fakt: Nakoulma chce do Freiburga

To wydaje się przesądzone. W przerwie zimowej as Górnika Prejuce Nakoulma zmieni barwy klubowe - pisze "Fakt. Reprezentant Burkina Faso znalazł się na celowniku dobrze radzącego sobie w tym sezonie w Bundeslidze SC Freiburg.
Kilka dni temu "Fakt" pisał, że jest kupiec na popularnego w naszej ekstraklasie "Prezesa". Teraz te informacje potwierdza sam zawodnik. – Słyszałem o tym. Mogę powiedzieć tyle, że jeżeli kluby się dogadają, to ja na pewno też – mówi Prejuce Nakoulma. 

Potwierdzają się informacje Faktu. Kilka dni temu pisaliśmy, że jest kupiec na popularnego w naszej ekstraklasie „Prezesa”. Teraz te informacje potwierdza sam zawodnik. – Słyszałem o tym. Mogę powiedzieć tyle, że jeżeli kluby się dogadają, to ja na pewno też – mówi nam Prejuce Nakoulma.

SC Freiburg to klub, który w dużej mierze bazuje na świetnym szkoleniu swoich zawodników, ale daje się tam szansę piłkarzom z Afryki. W przeszłości w jedenastce z Badenii-Wirtembergii występowali tacy zawodnicy jak Kameruńczyk Mohammadou Idrissou (32 l.), Malijczyk Soumaila Coulibaly (34 l.), a jeszcze do niedawna wielką gwiazdą był Papiss Demba Cisse (27 l.). W styczniu tego roku reprezentant Senegalu za 8 milionów funtów przeniósł się jednak do Premiership do Newcastle United. – We Freiburgu grał też mój kolega z reprezentacji Burkina Faso Jonathan Pitroipa – przypomina Nakoulma.

Czy już za kilka tygodni gwiazdą zespołu będzie "Prezes"? Latem nic nie wyszło ze sprawdzianów we francuskim Troyes, a sam zawodnik odmówił przejścia do występującego w lidze rosyjskiej Tereka Grozny. Gra w Bundeslidze z pewnością byłaby dla Nakoulmy spełnieniem marzeń. W Polsce gra już sześć lat i czas na zmianę otoczenia. Ile na transferze swojego czołowego zawodnika Górnik może zarobić? Może to być nawet milion euro.

– Co do transferu, to mamy nadzieję, że po zakończeniu rundy jesiennej sprawy nabiorą tempa. Tak umówiliśmy się z zawodnikiem i jego menedżerem – wyjaśnia Krzysztof Maj, wiceprezes Górnika. Na razie skauci SC Freiburg obecni są na prawie każdym meczu zabrzan.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]