Nawałka straszy

» - Zagraliśmy dwa słabsze mecze na własnym boisku i czujemy po nich spory niedosyt. Na wyjazdach gramy jednak bardziej konsekwentnie, więc jestem dobrej myśli - mówi Mariusz Przybylski, pomocnik Górnika, który w ostatnim meczu z Wisłą strzelił jedną z bramek. - Na pewno będzie brakowało Olka Kwieka, ale bez niego też zdobywaliśmy punkty tej jesieni. 

» Jeżeli zabrzanie nie polegną w Krakowie, wówczas skończą rundę jesienną bez przegranego meczu na wyjeździe, co nie zdarzyło się im od ponad dwudziestu lat.

» Wspomniany Kwiek pauzuje za czerwoną kartkę. Górnik grał bez niego w dwóch pierwszych kolejkach sezonu, kiedy Kwiek leczył kontuzje. Wygrał wtedy w Gliwicach i zremisował w Białymstoku.

» Mecz klubów, które w sumie 27. razy były mistrzem Polski, prawdopodobnie zobaczy bardzo niewielu kibiców. Fani Wisły zapowiadają bojkot spotkań z udziałem "Białej gwiazdy", a gospodarz spotkania odmówił przyjęcia kibiców Górnika.

» Krzysztof Mączyński to wychowanek Wisły, a Bartosz Iwan spędził w Krakowie całe dzieciństwo i młodość, przez kilka lat będąc w szerokiej kadrze Wisły. Dziś obaj powinni wybiec na boisko w wyjściowej jedenastce.

» Tomasz Kulawik, dziś trener "Białej gwiazdy", jako piłkarz wywalczył mistrzostwo Polski pod kierunkiem Adama Nawałki. Było to w 2001 roku. Nawalka osiągnął wtedy największy sukces w swojej trenerskiej karierze.

» - Jestem wielkim fanem Wisły, ale Górnik to miłość mojego dzieciństwa. Mecze "wielkiego Górnika" oglądaliśmy z siostrą na klęczkach - mówi satyryk, Marcin Daniec deklarujący, że po Wiśle, to właśnie zabrzanie są drugim klubem, za który zawsze trzyma kciuki.

» Początek sezonu był zdecydowanie lepszy dla zabrzan, ale w ostatnich dwóch kolejkach to Wisła zdobyła sześć punktów, przy tylko dwóch Górnika.

» Adam Nawałka, który kilkanaście lat piłkarskiej i trenerskiej kariery spędził w Wiśle, jako szkoleniowiec Górnika, grał przeciwko krakowianom cztery razy. I zawsze wygrywał do zera!

» Górnik od 304 minut nie strzelił gola. W Warszawie zabrzan wyręczył Adam Kokoszka z Polonii, a ostatnim graczem klubem z Roosevelta, który trafił do siatki, był Aleksander Kwiek w meczu z Bełchatowem.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]