Milik na celowniku Bayeru Leverkusen

Arkadiusz Milik wkrótce może trafić do Bayeru Leverkusen. Niemcy są skłonni zapłacić 2 miliony euro, czyli tyle, ile żąda Górnik Zabrze. Weto stawia jednak Adam Nawałka.
Kilku zawodników wylatujących dziś do Turcji na zgrupowanie reprezentacji Polski z uwagą będzie wpatrywało się w telefony komórkowe, czekając na informacje od menedżerów. Arkadiusz Milik jeszcze nie wie, gdzie spędzi rundę wiosenną. Napastnik Górnika Zabrze jest bliski uzgodnienia warunków kontraktu z Bayerem Leverkusen. W sprawie transferu porozumieli się już działacze obu klubów - osiemnastolatek ma kosztować 2 miliony euro. Weto stawia jednak trener Adam Nawałka.
Dla zabrzańskiego klubu taki dopływ gotówki byłby zbawienny. Zawodnicy od kilku miesięcy nie dostają pensji i coraz głośniej zaczynają dopominać się o spłatę zaległości. To dlatego szefowie Górnika chcieliby sprzedać utalentowanego piłkarza jak najszybciej.

Pat w Zabrzu

Adam Nawałka uważa, że jeśli działacze wykażą się cierpliwością, w przyszłości klub zarobi na tym piłkarzu dwa razy więcej. Poza tym potrzebuje go wiosną, żeby powalczyć o europejskie puchary. - O sprawach finansowych nie będę rozmawiał, mogę tylko o sportowych. Arkadiusz Milik powinien jeszcze zostać w Zabrzu; tam, gdzie ma najlepsze warunki do rozwoju. W tej chwili wyzwaniem powinna być dla niego gra z Górnikiem Zabrze o najwyższe cele w lidze, walka o koroną króla strzelców i nic więcej - jasno stawia sprawę Adam Nawałka.
Szkoleniowiec w sporze o przyszłość Arkadiusza Milika przeciągnął na swoją stroną prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik. Jednym z udziałowców Górnika jest urząd miasta i bez zgody jego władz nie można podejmować kluczowych decyzji w klubie. Doszło więc do pata.
Niemcy chcą Arkadiusza Milika już zimą, na przeprowadzkę jest też zdecydowany zawodnik. Bayer ma kim straszyć z przodu, ale trenerzy wicelidera Bundesligi traktują nastolatka z Polski jako inwestycję na przyszłość. W ataku ich drużyny niepodważalną pozycję ma Stefan Kiessling (z 10 golami współlider klasyfikacji strzelców), a za jego plecami najczęściej gra dwójka - Andre Schürrle i Gonzalo Castro.
Bayer Leverkusen to niejedyny klub, który stara się o Milika. Z walki o tego zawodnika nie zrezygnował jeszcze VfB Stuttgart.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]