Lewandowski o transferze Milika: Rozmowy są zaawansowane

Wszystko wskazuje na to, że przyszłość Arkadiusza Milika już jest przesądzona. Młody napastnik ma w rundzie wiosennej występować w Bayer Leverkusen. Niemiecki klub jest gotów zapłacić za niego 3 miliony euro, a Górnik na dokładkę odda mu jeszcze Konrada Nowaka. 

Ta informacja obiegła wczoraj po południu Górny Śląsk: Arkadiusz Milik został sprzedany do Bayeru za 3 miliony euro w pakiecie razem z innym młodym zawodnikiem Górnika Konradem Nowakiem. Obaj jeszcze niedawno grali w juniorach Rozwoju Katowice. Teraz z Zabrza mają się przenieść do zespołu wicelidera Bundesligi.

O zaawansowanych negocjacjach pomiędzy działaczami śląskiego klubu, a oficjelami Bayeru poinformował też wczoraj "Kicker". "Leverkusen jest bliski pozyskania polskiego diamentu Milika" - informuje renomowana niemiecka gazeta. Padła też kwota trzech milionów euro. W Górniku Zabrze nie udało się potwierdzić informacji o tym, że do Bayeru ma się przenieść zarówno Milik, jak i Nowak. Prezes Artur Jankowski był w rozjazdach i nieuchwytny. A wiceprezes klubu Krzysztof Maj wyjawił tylko tyle, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

- Nic nie wiem o tym, żeby do Bayeru mieli się przenieść Milik z Nowakiem. W przypadku tego pierwszego mogę powiedzieć tyle: rozmowy są zaawansowane. Ostateczną decyzję podejmie klub i sam zawodnik. Jeżeli Milik będzie chciał odejść, to nikt chyba nie będzie mu robił problemów, żeby nie być potem posądzanym, że zablokował mu rozwój kariery - mówi Faktowi Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent miasta Zabrze, które jest większościowym udziałowcem Górnika.

Szef zabrzańskiego klubu Artur Jankowski potwierdza tę informację. - To prawda, że rozmawiamy z Bayerem, ale wcale nie doszliśmy jeszcze do porozumienia. Zdecydowanie zaprzeczam też informacji o możliwości sprzedaży przez nas Nowaka - mówi Jankowski.

Górnik ma zapewne więcej ofert dla Milika niż tylko ta z Bayeru, ale opcja jego przenosin do Leverkusen jest najbardziej prawdopodobna. Co najważniejsze, sam zawodnik, który przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski, zadecydował już o swojej przyszłości. - Milik wyraził chęć opuszczenia Górnika. Trener Adam Nawałka oczywiście o wszystkim wie, bo na bieżąco rozmawiamy. Nad potencjalnym następcą Milika będziemy się zastanawiać, jeśli dojdzie do jego transferu, bo na razie nic nie jest przesądzone - mówi prezes Górnika.

Dodajmy, że spekulacje transferowe dotyczą też kilku innych graczy Górnika, przede wszystkim Prejuce Nakoulmy. - Pojawiło się jakieś zainteresowanie nim, ale nie ma żadnych konkretów. Przypuszczam, że ta sprawa może się wyjaśnić dopiero w styczniu - podkreśla Jankowski.

Odejście Milika byłoby jednym z rekordów transferowych w historii polskiej ligowej piłki.


źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]