Za transfery mogą spłacić długi

Kusząca alternatywę mają działacze Górnika. Jeśli zimą udałoby się im sprzedać swoich największych asów, to za zarobione na transferach pieniądze moogliby spłacić stare długi zabrzańskiego klubu.
Bardzo dobre wyniki i gra sprawiają, że sporo mówi się o transferach czołowych piłkarzy Górnika. Prejuce Nakoulma za 5 milionów złotych ma trafić do SC Freiburg. Dwa razy tyle za Arkadiusza Milika wykłada inny niemiecki klub, Bayer Leverkusen. To nie wszystko, bo kluby z Rosji chcą też pozyskać bramkarza Łukasza Skorupskiego. Jego cena transferowa też wynosiłaby kilka milionów złotych. A są też przecież jeszcze inni do "wyjęcia", jak na przykład Paweł Olkowski, którego suma odstępnego to 650 tys. euro.
Gdyby wszystko zsumować, to może nawet udałoby się spłacić dług klubu wynoszący obecnie ok. 25 mln zł. - Momentami odnoszę wrażenie, że w Europie nie ma innych piłkarzy do wzięcia, jak tylko ci z Górnika. A wiadomo, że od zainteresowania do transferu droga daleka. Na pewno jak będzie dobra oferta, to można sprzedać jednego z zawodników, ale nie kilku. Wtedy przecież nie będzie co marzyć o miejscu dającym szansę gry w europejskich pucharach. Zresztą dla niektórych piłkarzy jest stanowczo za wcześnie na wyjazd - uważa Jan Kowalski, były świetny piłkarz i pięciokrotny trener Górnika.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]