Jankowski: Zostanie Milik, zostaną długi

Artur Jankowski, prezes Górnika Zabrze, dla "Przeglądu Sportowego": - Co z tego, że Arkadiusz Milik zostanie w Górniku Zabrze, jeżeli z powodu długów nie dostaniemy licencji na przyszły sezon. 

Arkadiusz Milik zostanie wiosną w Górniku Zabrze?
- Powinno się to wyjaśnić do końca roku. Dziś nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

Zawodnik nieoficjalnie mówi, że chce odejść z klubu.
- Arek wyraził chęć zmiany klubu. Jego zdanie jest ważne, ale muszą jeszcze porozumieć się kluby.

Ile jest ofert dla Arkadiusza Milika?
- Tajemnica handlowa.

Według naszych informacji ofertę za Milika w wysokości 2 milionów euro złożył Bayer Leverkusen.
- Na tym etapie negocjacji nie mogę mówić o kwotach ani o zainteresowanych klubach. Rozmowy trwają.

Adam Matysek, trener bramkarzy 1. FC Nürnberg, mówi, żeby nie spodziewać się 4 milionów euro, bo polski rynek piłkarski nie jest ceniony w Niemczech.
- ?W przypadku Milika słyszałem już, że są kluby gotowe zapłacić za niego 5 albo 6 milionów euro. Chętnych, którzy chcieliby się podpiąć pod ten transfer, nie brakuje. Opowiadaczy, którzy zapewniają, że przyprowadzą chętnych do klubu pod jednym, małym warunkiem ? jeżeli dostaną 15 albo 20 procent od kwoty sprzedaży. A pewnie skończyłoby się tak, że dzień przed zamknięciem okna transferowego przyszliby z ofertą za milion. Dlatego tym panom już dziękujemy.

Jest możliwe, że Arkadiusz Milik zostanie sprzedany teraz, ale wiosnę spędzi w Zabrzu?
- Rozmawiamy o tym.

Transferowi kategorycznie sprzeciwia się Adam Nawałka. Mówi wyraźnie, że ten zawodnik musi zostać w Górniku. Zdecydujecie się na transfer wbrew trenerowi?
- Znam stanowisko pana Nawałki, ale nie on ma decydujące zdanie przy transferze. Jest jeszcze właściciel klubu, jego zarząd, zawodnik. Trenerowi zależy na kwestii sportowej, co mnie cieszy, bo nie chce osłabiać zespołu. Musi jednak pamiętać o zobowiązaniach finansowych Górnika. Co z tego, że Milik zostanie w klubie, jeżeli z powodu długów nie dostaniemy licencji na przyszły sezon. Będziemy rozmawiali z trenerem. Nie wszystkie pieniądze zarobione na Miliku przeznaczylibyśmy na spłatę długów, z części opłacilibyśmy wzmocnienia.

Zarząd Górnika i sam zawodnik chce transferu, a sprzeciwia się Nawałka i właściciel klubu, Urząd Miasta. Trener przekonał do swoich racji prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik. - ?Oczywiście decydujące zdanie ma właściciel klubu. Ale chyba wszyscy zdają sobie sprawę z problemów finansowych Górnika. Musimy mieć z czego spłacać zadłużenie wobec piłkarzy, ZUS i Urzędu Skarbowego.

W umowie transferowej Górnik będzie chciał sobie zastrzec procent od następnej sprzedaży Milika?
- To dla nas warunek. Bez tego nie usiedlibyśmy do rozmów.

Oprócz Arkadiusza Milika coraz więcej mówi się o odejściu Prejuce Nakoulmy.
- Już latem były rozmowy i nic z tego nie wyszło. Dlatego jesteśmy ostrożniejsi. Mogę zapewnić, że zimą sprzedamy tylko jednego zawodnika. Kolejne transfery będą latem.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]