PS: Górnik rewelacją jesieni

Górnik Zabrze - jedna z największych rewelacji rundy jesiennej - pisze "Przegląd Sportowy". Górnik jak dotąd stracił najmniej goli w lidze (11) i jako jedyny doznał zaledwie jednej porażki. Siłą zabrzańskiej drużyny był doprowadzony do perfekcji automatyzm gry. Wysoki, agresywny pressing właściwie w każdym meczu przynosił wymierne efekty.
Drużyna Adama Nawałki była komplementowana już po kilku kolejkach. Kazimierz Węgrzyn, ekspert Canal Plus, powiedział nawet, że Górnik gra obecnie najładniejszą piłkę w lidze. Nie znaczy to jednak, że wszystko czego dotknęli się zabrzanie zamieniało się w złoto. Po wygranej na inaugurację przyszły cztery remisy z rzędu. Po efektownej wygranej 4:1 ze Śląskiem, 14-krotny mistrz Polski znalazł się jednak na fali wznoszącej, ale 11. kolejka i porażka z Zagłębiem (0:2) była oznaką zadyszki. Trener grał żelazną jedenastką, więc piłkarzom zaczęło brakować świeżości i polotu. Nawałka w porę spostrzegł, co się dzieje, dał szansę gry dublerom i zabrzanie zamknęli rundę dwoma efektownymi wygranymi. Co ciekawe Górnik jesienią nie miał problemu z kontuzjami.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]