Forum
 

Górnik weźmie udział w turnieju Amber Cup

Na początku stycznia 2013 roku w Słupsku odbędzie się siódma edycja silnie obsadzonego halowego turnieju Amber Cup. Udział w tej imprezie zgłosiło już sześć zespołów z T-Mobile Ekstraklasy: Górnik Zabrze, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, Piast Gliwice, Jagiellonia Białystok oraz Zagłębie Lubin. 

Turniej rozgrywany jest od grudnia 2006 roku i szybko uzyskał miano największego i najsilniej obsadzonego halowego turnieju piłkarskiego w Polsce. W ostatniej edycji Amber Cup zwyciężyła Villa Siesta Szczecin, co było sporą niespodzianką. W 2011 roku triumfowała Lechia Gdańsk, która w meczu finałowym pokonała Śląsk Wrocław.

W hali Gryfia w Słupsku zobaczymy wiele gwiazd, nie tylko ze świata futbolu. Amber Cup 2013 ma przyciągnąć nie tylko sportowców, ale i artystów czy aktorów, którzy co roku biorą chętnie udział w słupskiej imprezie. Swój występ w Gryfii zapowiedzieli: Rafał Brzozowski, Mezo, Liber oraz Wojciech Łozo Łozowski.

Twarzą turnieju został Cesc Fabregas, zawodnik FC Barcelona i kadry Hiszpanii, tegoroczny mistrz Europy. W poprzednich latach swojego wizerunku turniejowi udzielały takie gwiazdy jak Samuel Eto czy Diego Maradona.

Organizatorzy zaprosili też znakomitych gości, znanych z pierwszych stron sportowych gazet, m.in. Zbigniewa Bońka, Roberta Lewandowskiego, Marcina Wasilewskiego, Kamila Grosickiego, Euzebiusza Smolarka czy Arkadiusza Milika.

źródło: Onet.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online