Forum
 

Górnik i miasto Zabrze uczciły swoją ikonę

Nie każdy zasługuje na to, by mieć benefis. Na takie uhonorowanie jak mało kto zasłużył Stanisław Oślizło - legendarny obrońca Górnika Zabrze, który nie tak dawno obchodził swoje 75. urodziny.
Benefis pana Stanisława odbył się w Teatrze Nowym w Zabrzu. Na uroczystość zostało zaproszonych ponad 200 osób - w tym gronie znaleźli się m.in. przyjaciele benefisanta, koledzy z boiska, władze miasta czy partnerzy Górnika. 

Imprezę poprowadził Dariusz Czernik, dziennikarz "Sportu", który z zapraszanymi na scenę gośćmi rozmawiał o wybitnym obrońcy. I tak dowiedzieliśmy się m.in. o tym, jak to pan Stanisław wyskakiwał z pociągu, by spotkać się z ukochaną, powalił dwóch milicjantów w Warszawie (za co trafił do aresztu), tańczył kankana w Paryżu (przy okazji okazało się, że Oślizło nie tylko świetnie tańczy, ale też... całuje lepiej od Alaina Delona, najbardziej zaskoczona tą informacją była... żona) czy obawiał się o kibiców, którzy przybyli na słynny stadion - Maracanę - na mecz Brazylii z Polską.

Ci, którzy nie mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu, a chcą poznać wspomniane historie, obowiązkowo muszą sięgnąć po biografię Oślizły, którą stworzyli dziennikarze Zbigniew Cieńciała i Dariusz Leśnikowski. Książka jest już dostępna.

Podczas uroczystości powstała także drużyna Stanisława Oślizły. W jej skład weszli: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, prezes klubu Artur Jankowski, przyjaciele pana Stanisława Krystyna i Henryk Loska, kapitan obecnego Górnika Adam Danch, partnerzy z boiska Zygmunt Anczok, Jan Kowalski, Jan Banaś oraz selekcjoner reprezentacji Polski - Waldemar Fornalik. Trenerem zespołu została... żona wybitnego obrońcy, Helena.

Benefis miał także części artystyczne - na scenie dla 75-letniej legendy wystąpili Grzegorz Poloczek, Ewa Uryga oraz Marcin Daniec, który w swoim stylu podsumował polskie przygotowania do Euro 2012, a także wspomniał... jak był faulowany przez bohatera dzisiejszego dnia podczas jednego z meczów charytatywnych. Popisał dał także sam Oślizło, który jak się okazało, nie tylko na boisku był prawdziwym mistrzem. Ośmiokrotny mistrz Polski świetnie gra na pianinie, co udowodnił publiczności, dedykując wykonany utwór swojej żonie.

Nie mogło także zabraknąć prezentów. Najciekawszy - zaskoczony był nim nawet pan Stanisław - wręczyli Tomasz Młynarczyk, przewodniczący rady nadzorczej Górnika oraz Marcin Król, redaktor naczelny "Zabrzańskich Nowin". Od dzisiaj Oślizło jest... współwłaścicielem zabrzańskiego klubu! Potwierdza to honorowa akcja nr 75. Co ciekawe, wkrótce i kibice będą mogli zakupić numerowane akcja klubu. Oczywiście ta z nr 75 jest już zajęta...

W Zabrzu pokazali, jak należy honorować prawdziwą legendę.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online