Forum
 

Górnik poczeka na stadion?

Podczas gdy w Zabrzu zastanawiają się nad tym, jak sprawić, by nowy stadion na siebie zarabiał, wciąż otwarte pozostaje pytanie o termin oddania go do użytku.
- Stadion rośnie, serce rośnie… - mówi Artur Jankowski, prezes Górnika. Jednocześnie rosnąć muszą też jednak pomysły na to, by zabrzański obiekt na siebie zarabiał. A pole do popisu jest spore - tysiące metrów kwadratowych powierzchni komercyjnej. 

Odzew jest

- Chcemy, żeby to był najnowocześniejszy stadion na Śląsku i jesteśmy przekonani, że taki właśnie będzie. Nie tylko jako arena piłkarska. On ma żyć cały rok - mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza. - Rozpoczynając prace projektowe, zadawaliśmy sobie pytania „co zbudować?” i „jak zbudować?”, ale tym najważniejszym było „co będzie, jak już zbudujemy?” - podkreśla z kolei Tadeusz Dębicki, prezes spółki „Stadion w Zabrzu”, i dodaje: - Z kampanią promocyjną ruszyliśmy w marcu tego roku. Byliśmy obecni na targach w Cannes i Monachium. Zorganizowaliśmy również trzy panele dyskusyjne na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach, gdzie dyskutowaliśmy o tym, czy takie obiekty mają szansę się utrzymać. Wniosek był jednoznaczny - oczywiście, że tak. Pierwszy odzew zresztą już jest...

Punkt wycieczek

Gdyby symbioza między biznesem i sportem się nie sprawdzała, nie mielibyśmy sukcesów ligi hiszpańskiej, włoskiej czy niemieckiej - kontynuuje Tomasz Heryszek, dyrektor zabrzan ds. marketingu. - Czynnikiem pierwszorzędnym jest infrastruktura. Pojawiają się co prawda głosy, że nowe stadiony w Polsce są nierentowne, ale pamiętajmy - tego typu działania należy obliczać na kilka lub nawet kilkanaście lat. Weźmy stadion Ajaksu Amsterdam... Ten obiekt dochodził do dzisiejszych, wielkich sukcesów przez cztery - pięć lat. Szukając wzorców, spoglądamy też oczywiście na takie stadiony jak Allianz Arena w Monachium i Camp Nou w Barcelonie. Ten drugi stanowi żelazny punkt zwiedzania dla wszystkich wycieczek przyjeżdżających do Barcelony. Myślę, że z naszym stadionem - tyle że w skali Śląska - będzie podobnie - zaznacza Heryszek.

Trudny rok

Sprawa rentowności obiektu na pierwszy plan wysunie się jednak oczywiście dopiero po oddaniu go do użytku. Tu zaś o dokładny termin na razie trudno... - Otrzymujemy informacje, że realnym scenariuszem jest koniec września - początek października. Mamy nadzieję, że tak się to skończy, ale pytanie, czy nie będzie jakichś przesunięć? Nadchodzący rok zapowiada się na trudny czas dla gospodarki, dla budownictwa, więc nie możemy wykluczyć, że do otwarcia stadionu dojdzie dopiero wiosną 2014 roku. Mimo że prace idą nie na sto, ale na dwieście procent - oznajmia Jankowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online