Będą wypożyczenia

Górnik będzie chciał zimą wypożyczyć kilku piłkarzy, którzy jesienią sporadycznie lub w ogóle nie pojawiali się na boisku.
Na liście są między innymi Antoni Łukasiewicz i Błażej Telichowski. Pierwszy z nich trafił do Zabrza pół roku temu, ale nie wygrał rywalizacji z duetem środkowych obrońców oraz z defensywnymi pomocnikami, bo na tych dwóch pozycjach Łukasiewicz w swojej karierze grywał najczęściej. Nie jest wykluczone, że wiosnę spędzi w Podbeskidziu Bielsko-Biała, które będzie walczyło o wydostanie się ze strefy spadkowej. Telichowski z kolei do Zabrza został sprowadzony rok temu z Zagłębia Lubin. Już wiosną grał sporadycznie, a jesienią w ogóle przestał pojawiać się na ligowych stadionach. Ponoć kilka klubów jest zainteresowanych jego wypożyczeniem. Pojawiają się opinie, że może trafić do Bełchatowa lub Piasta Gliwice. Telichowski może grać na środku obrony lub lewej stronie defensywy.
Na liście piłkarzy, którzy być może opuszczą Zabrze, są też Michał Płonka, były gracz Gwarka Zabrze oraz Tomasz Margol, pół roku temu ściągnięty ze Stali Rzeszów. Obaj jesienią nie zagrali w lidze nawet minuty. Górnik nie chce z nich rezygnować, ale szansa na to, że będą grali wiosną przy Roosevelta jest znikoma. Stąd pomysł wypożyczeń.
Tymczasem w klubie jest już faks z federacji Burkina Faso dotyczący zwolnienia Prejuce Nakoulmy na Puchar Narodów Afryki, który odbędzie się na przełomie stycznia i lutego. Zgrupowanie przed turniejem rozpoczyna się 3 stycznia. Wyjazd Nakoulmy oznacza, że straci on niemal cały ores przygotowawczy do rundy wiosennej, o ile oczywiście wcześniej nikt nie wyłoży za niego sumy odstępnego wpisanej w kontrakcie. Nakoulma może odejść za 1,25 miliona euro. Jeżeli do transferu nie dojdzie, wówczas "Prezes" wróci do Zabrza mniej więcej dwa tygodnie przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]