Górnik bez snajperów. Nawałka zmienia taktykę

W styczniu trener Adam Nawałka będzie miał na zajęciach tylko jednego napastnika. Arkadiusz Milik odszedł do Bayeru Leverkusen, Prejuce Nakoulma wyjechał na długie zgrupowanie kadry Burkina Faso.
Prejuce Nakoulma wyjechał zgrupowanie kadry Burkina Faso przed Pucharem Narodów Afryki, a Mateusz Zachara musi odpoczywać przez miesiąc po operacji przepukliny. Szkoleniowiec będzie miał do dyspozycji wyłącznie Przemysława Oziębałę. Docelowo sytuacja ma się poprawić, ale wiemy, że Adam Nawałka i tak planuje zmianę taktyki. Choćby dlatego że Arkadiusz Milik grał świetnie tyłem do bramki, a po jego odejściu nie ma w kadrze gracza, który umiałby to robić z równie dobrym skutkiem. Zimą drużyna ma więc przećwiczyć kilka nowych schematów. Chodzi o dopasowanie sposobu grania do potencjału Górnika Zabrze. To podstawowe trenerskie zadanie Nawałki w zaistniałej sytuacji.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]