Wraca temat transferu Nakoulmy do Tereka Grozny

Préjuce Nakoulma znowu jest kuszony przez czeczeński klub Terek Grozny. Ofensywny pomocnik Górnika Zabrze może tej zimy trafić do piątego zespołu rosyjskiej Priemjer Ligi za milion euro. Burkińczyk jednak stawia warunek - chce zarabiać 40 tysięcy euro miesięcznie.
Nakoulmą Terek interesował się już minionego lata. Wówczas Czeczeni oferowali za 25-letniego snajpera z Burkina Faso 1,5 miliona euro. "Prezes" jednak niezbyt palił się do przeprowadzki na Wschód. Od wyjazdu do Czeczeni odwodziła Nakoulmę zwłaszcza jego dziewczyna Renata Papurzyńska, której niezbyt podobała się perspektywa zamieszkania w północnym Kaukazie. Wolałaby zdecydowanie bardziej poznawać uroki Francji lub Niemiec, bowiem od dwóch lat atakujący Górnika łączony był z klubami Ligue 1 (Ajaccio, Rennes) i Bundesligi (Freiburg, Hannover 96).
Jesienią w polskiej Ekstraklasie Nakoulma nie błyszczał już tak jak w zeszłym sezonie i jego wartość oraz zainteresowanie nim klubów zachodnich zdecydowanie osłabło. "Prezes" miał się wypromować w Pucharze Narodów Afryki 2013, rozgrywanym w RPA, ale w pierwszym meczu z Nigerią (1:1) nie zagrał, a z kolejnego przeciwko Etiopii wyłączyła go kontuzja odniesiona na treningu.
Niewykluczone więc, że Nakoulmie pozostanie przyjąć ofertę Tereka, który nadal widziałby go w swoim zespole. Burkińczyk przystałby na transfer do Czeczeni, jeśli otrzyma w Groznym 40 tysięcy euro miesięcznie.
Negocjacje między klubami będą toczone w... Turcji, podczas obozów przygotowawczych Górnika i Tereka w okolicach Antalyi. Czeczeński zespół tradycyjnie spędza tam okres zimowy, a zabrzanie dolecą na Riwierę Turecką 27 stycznia.
W Tereku występuje już czterech zawodników z polskiej Ekstraklasy: Piotr Polczak, Maciej Rybus, Marcin Komorowski i Maciej Makuszewski.

źródło: futbolnews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]