Fakt: Jeleń trenuje z Górnikiem

Mimo ostatnich niepowodzeń Ireneusz Jeleń wciąż ma mocną markę na piłkarskim rynku. W przerwie zimowej były reprezentant Polski nie mógł narzekać na brak ofert, m. in.: z Francji, Szwajcarii, Danii, Chin, Arabii Saudyjskiej, Ukrainy i Rosji. Wszystkie jednak odrzucił, chociaż były korzystne finansowo. W piątek nieoczekiwanie pojawił się na treningu Górnika Zabrze. Czy podpisze kontrakt z 14-krotnym mistrzem Polski? 
Jeleń nie ukrywał, że powodem tej dziwnej w jego sytuacji rozrzutności jest choroba ojca. To dlatego odrzucał intratne oferty z tak odległych krajów, jak Chiny czy Arabia Saudyjska. Jeszcze w piątek mógł podpisać kontrakt z aktualnym mistrzem Tajlandii, Moungthong, proponującym mu zarobki na poziomie kilkuset tysięcy dolarów za rok. Nie korzystał jednak z kolejnej okazji, bo podjął decyzję, że zostaje w kraju.
A w Polsce „Jelonek” jest gotów związać się w ciemno tylko z dwoma klubami – jednym z nich jest Górnik Zabrze, a drugim Wisła Kraków. W piątek tuż po południu Jeleń stawił się niespodziewanie na testach medycznych w Zabrzu, a o godz. 15:00 pojawił się na treningu zespołu prowadzonego przez Adama Nawałkę. Po zajęciach odbył też długą rozmowę z trenerem. Czy to oznacza, że w rundzie jesiennej zobaczymy Jelenia w barwach zabrzańskiego zespołu?
Trudno powiedzieć jak potoczą się dalej sprawy. Ponoć szefowie Górnika są skłonni zatrudnić Jelenia od razu na dwa sezony, ale piłkarz - pomny smutnych doświadczeń z Podbeskidzia - chciałby najpierw pokazać w rundzie wiosennej, że nadal potrafi strzelać gole i może być ważnym ogniwem zabrzańskiej drużyny. Jeleń wielokrotnie podkreślał przy wielu okazjach, że jego ulubionym klubem jest właśnie Górnik i że w nim chciałby zakończyć piłkarską karierę. Kto wie, może jego marzenie właśnie ma szansę się spełnić?

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]