Nakoulma zostaje na Roosevelta

Prejuce Nakoulma do końca sezonu będzie grał w Górniku. Jednak w najbliższych tygodniach ma zdecydować, czy latem przeniesie się do Kubania Krasnodar.
Rosjanie do ostatniego dnia zimowego okna transferowego, które zamknęło się 24 lutego, namawiali reprezentanta Burkina Faso, aby przeszedł do ich klubu. Ponoć kusili go zarobkami rzędu 600 tysięcy euro rocznie. W Górniku dostaje tyle samo... w złotówkach. Jednak Nakoulma, który marzy o grze w jednej z lig zachodnich, nie potrafił przemóc swojej niechęci i strachu przed grą w Rosji.
Działacze Kubania nie zamykają tematu. Nakoulma musi tylko wcześniej dać znać, czy będzie nadal zainteresowany transferem. Dla klubu z Krasnodaru wyłożenie 1,25 miliona euro, bo taką kwotę odstępnego ma zawodnik zapisaną w kontrakcie, nie będzie problemem. Kilka dni temu wydali 1,5 miliona euro na Charlesa Kabore z Olympique Marsylia.
Drugą opcją dla Nakoulmy jest wyjazd do Kataru. Ten transfer też wchodziłby w rachubę po zakończeniu sezonu, ale jest mało prawdopodobne, aby piłkarz wyjechał do kraju szejków. Zdaje sobie sprawę, że zarobiłby tam dużo większe pieniądze niż w Kubaniu, ale o poważnej karierze mógłby zapomnieć.
Napastnik Górnika ma teraz dużo czasu na rozmyślania, bowiem leczy kontuzję mięśnia dwugłowego. Będzie mógł zagrać dopiero w meczu trzeciej wiosennej kolejki. I oczywiście liczy na to, że olśni swoją grą skautów zachodnich klubów, w których jest gotów grać za pieniądze mniejsze od oferowanych mu przez Rosjan.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]