Płatek o transferze Jelenia: Taki napastnik w składzie z pewnością robi różnicę

Eksperci nie wątpią, że trener Adam Nawałka biorąc Ireneusza Jelenia robi dobrze. - Irek jest na biegu jałowym, ale przecież niedawno robił furorę w lidze francuskiej - komentuje Marek Motyka, były trener Górnika. - W Podbeskidziu nie mógł grać dobrze, bo wcześniej biegał po parku i kopał piłkę na orliku. Zresztą w Bielsku źle go wykorzystali. W każdym razie Jeleń dostał tam prztyczka w nos i teraz będzie chciał się pokazać - uważa Motyka. 
- Jeśli fizycznie wygląda przyzwoicie, to potrzeba dwóch, góra trzech tygodni, żeby Jeleń był gotowy do gry - zauważa Artur Płatek, były skaut Górnika. - A taki napastnik w składzie z pewnością robi różnicę.
Na jakiej pozycji miałby grać Jeleń? - To jest typowy środkowy napastnik - przekonuje Płatek. - Olkowski dobrze wygląda na prawej stronie, a lewa jest jakby stworzona dla Zahorskiego. Górnik będzie mógł wykorzystać atuty Jelenia zwłaszcza w meczach z potentatami, kiedy będzie się bronił i grał z kontry.
- Również widzę Jelenia na pozycji wysuniętego napastnika - dodaje Motyka. - Zwłaszcza, jeśli wróci charakterystyczna dla niego dynamika i szybkość. Poza tym grając z przodu będzie mógł odpocząć, bo jego absolutnie nie można angażować w działania defensywne. Po zrywie musi mieć czas, żeby złapać oddech i nabrać siły do kolejnego ataku na bramkę przeciwnika. Jeśli walczy się o mistrzostwo Polski, to warto mieć w zanadrzu tak doświadczonego zawodnika.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]